Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Cel to zwycięstwo w każdym meczu

Bartosz Kurek: Cel to zwycięstwo w każdym meczu

fot. archiwum

Zwycięzcą V Memoriału Arkadiusza Gołasia została Skra Bełchatów. - Następny cel to zwycięstwo w każdym nadchodzącym meczu. Nie zastanawiamy się, co te wygrane mogą ostatecznie przynieść - powiedział po turnieju przyjmujący bełchatowian, Bartosz Kurek.

Pierwsze założenia zostały wykonane. Wygraliście Memoriał Arkadiusza Gołasia. Jakie są kolejne cele dla Skry?

Następny cel to zwycięstwo w każdym nadchodzącym meczu. Nie zastanawiamy się, co te wygrane mogą ostatecznie przynieść.

Jak Ci się pracuje z trenerem Nawrockim?Bardzo dobrze. Jacek Nawrocki jest szkoleniowcem, który uczył się swojego fachu od najlepszych w Polsce. Myślę, że nie ma tutaj jakiegoś problemu typu innej filozofii. Jest to cały czas bazowanie na tym samym – na systemie Daniela Castellaniego.

Do zespołu spod Jasnej Góry przybyło wiele nowych zawodników. Zaistniała również zmiana na stanowisku trenera. Jak wysoko AZS Częstochowa może dotrzeć w tym sezonie?

AZS będzie bardzo groźnym konkurentem. Tym bardziej, że dołączył do nich Dawid Murek. Osobiście znam wielu chłopaków z tego zespołu i wiem na co jest ich stać. Ta drużyna będzie groźna dla każdego. Dlatego uważam, że przed meczem z Częstochową nie może być żadnego rozluźnienia i należy zachować przez cały czas koncentrację.

Jak myślisz kto będzie liderem tego zespołu?

Myślę, że w przyjęciu Dawid Murek, na środku Piotrek Nowakowski a ostoją w defensywie Paweł Zatorski. Wydaje mi się, że Ameryki tutaj nie odkryłem.

W poprzednim sezonie numerem jeden w drużynie był Zbyszek Bartman, który dawał drużynie pozytywnego "kopa". Uważasz, że w tym roku Dawid Murek sprawdzi się w tej roli?

Mam nadzieję, że Zbyszek się nie obrazi, ale Dawid to naprawdę znakomity zawodnik i z pewnością bardzo dobrze zastąpi go w tej roli.

Jakie wrażenie zrobiła na Tobie częstochowska publiczność? Kibicowała wam prawie jak zawodnikom AZS-u.

Owszem, bardzo fajnie się tu grało a jeszcze fajniej wygrywało (śmiech). Była przyjemna atmosfera. Myślę, że nie można na nic narzekać.

*Rozmawiała Emilia Grzesiak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved