Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wygrana Farta w V Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii

Wygrana Farta w V Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii

fot. archiwum

Od pięciu lat w Świdniku rozgrywany jest turniej upamiętniający tragicznie zmarłych siatkarzy Avii Świdnik. Tak było w tym roku. Zwycięzcą turnieju został Fart Kielce. Gospodarze uplasowali się na drugim miejscu, wyprzedzając Energetyka Jaworzno.

Pierwsze miejsce w V Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii podopieczni Dariusza Daszkiewicza zdobyli bez straty choćby seta. W pierwszym pojedynku – z innym pierwszoligowcem z Jaworzna – receptą na sukces było bardzo dobre przyjęcie. – Skuteczność ataków to ponad 50 proc., na zakończenie rozgrywanego w poprzedni weekend u nas turnieju z Bielskiem mieliśmy tylko 41. Tradycyjnie dobrze wypadliśmy też w bloku, którym zdobyliśmy 13 punktów. Jedyny słabszy element to zagrywka – przyniosła nam tylko 3 punkty, a aż 13 serwisów było zepsutych – wylicza Daszkiewicz.

W drugim pojedynku z gospodarzami, który decydował o zwycięstwie w imprezie przyjęcie już nie było tak dobre. – Ustrzelili nas kilka razy – uśmiecha się trener i dodaje: – Ale atak i blok były ciągle na wysokim poziomie. Najskuteczniejszy kończący dużo Mateusz Zarankiewicz miał 11 punktów w ataku, Miłosz Zniszczoł skończył 8 z 9 akcji, a grający tylko w trzecim secie Martin Sopko nie pomylił się ani razu w 5 próbach. W bloku najlepszy Michał Kozłowski – 4 punkty.

Najlepszym zawodnikiem memoriału został środkowy zwycięzców – Miłosz Zniszczoł. Po tak udanym występie Fart dostał dwa dni wolnego. Już w środę pierwszy mecz o stawkę – wyjazdowy w Pucharze Polski z MMKS-em Łęczyca.Wyniki memoriału

Fart Kielce – MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 3:0

(25:18, 34:32, 25:23)

Fart – Avia Świdnik 3:0

(25:22, 27:25, 25:19)

Avia Świdnik – Energetyk 3:2

Końcowa kolejność:

1. Fart

2. Avia

3. Energetyk

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved