Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W Białymstoku z białoruską czołówką

W Białymstoku z białoruską czołówką

fot. archiwum

Kolejny tydzień przygotowań do PlusLigi Kobiet Gedania Żukowo zwieńczy startem w turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku. Gedanistki zmierzą się z tamtejszym AZS, Legionovią oraz czołowymi białoruskimi drużynami z Baranowicz i Grodna.

Turniej odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku przy ul. Pułaskiego 96. Wszystkie mecze bez względu na wyniki mają trwać trzy sety. Dla gedanistek najbardziej wyczerpująca będzie sobota, kiedy zagrają aż trzy spotkania, w tym na zakończenie dnia dwa z rzędu.

Będzie to kolejny sprawdzian, przymiarka, jak w warunkach meczowych sprawdza się to co ćwiczymy na treningach. Niestety, nie wstąpimy w pełnym składzie. Co najmniej do końca tygodnia kontuzjowany bark leczyć będzie Natalia Kurnikowska. Ponadto dwie zawodniczki – Żanetę Rzepnikowską i Paulinę Szpak – zwolniłem na rozgrywki II ligi – wyjaśnia trener Wróbel.

Po raz pierwszy w Białymstoku po podpisaniu kontraktu z Gedanią zagra Justyna Sachmacińska , która przez cztery lata była zawodniczką tamtejszego AZS. Jednak w stolicy Podlasia najpilniej ma być obserwowana Aleksandra Pasznik. Rozgrywająca rozegra wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym, gdyż jej zmienniczką będzie tym razem kadetka, Magdalena Sterczewska.Postawa Oli da nam ostateczną odpowiedź, czy poradzi sobie ona jako pierwsza rozgrywająca, czy też na PlusLigę musimy szukać bardziej rutynowanej rozgrywającej – przyznaje szkoleniowiec Gedanii.

W trzech poprzednich turniejach: w Żukowie, Sopocie i Iławie drużynie nie udało się wygrać żadnego spotkania, jeśli nie liczyć sukcesu z Energą Gedanią Gdańsk, którą tworzą rezerwistki gedanistek. W Białymstoku wcale o sukcesy nie będzie łatwiej. Gospodynie przygotowują się również do PlusLigi, a białoruskie drużyny to ścisła czołówka tamtejszej ligi. Atlant Baranowicze to mistrz kraju, a Niemen Grodno trzecia drużyna minionego sezonu. Stawkę uczestników rozgrywek uzupełni I-ligowa Legionovia.

 

Harmonogram turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku:

Sobota – 3.10
9:00 AZS Białystok – Niemen Grodno
11:00 Legionovia – Atlant Baranowicze
13:00 Niemen – Gedania Żukowo
15:00 AZS Białystok – Legionovia
17:00 Gedania – Legionovia
19:00 Gedania – Baranowicze

Niedziela – 4.10
9:00 AZS Białystok – Baranowicze
11:00 Niemen Grodno – Legionovia
13:00 Baranowicze – Niemen Grodno
15:00 AZS Białystok – Gedania Żukowo

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved