Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Celem jest mistrzostwo Polski

Stephane Antiga: Celem jest mistrzostwo Polski

fot. archiwum

Stephane Antiga przez wielu znawców siatkówki jest uważany za zawodnika niemal kompletnego. Sympatyczny Francuz w rozmowie ze Strefą Siatkówki opowiada o przyszłym sezonie w PlusLidze oraz niedawno zakończonych mistrzostwach Europy.

Po raz trzeci Skra wzięła udział w Memoriale Ambroziaka i po raz trzeci wygrała, to raczej dobry prognostyk przed rozpoczęciem ligi ?

Jesteśmy z tego zadowoleni. Na pewno dużo przygotowań pomogło wygrać tutaj trzy mecze, wszyscy mieli okazję pograć i mimo gry bez trzech kontuzjowanych zawodników, zagraliśmy dobrze. Tak naprawdę ten turniej jest po to, by przygotować się do sezonu.

Nie mieliście zbyt wiele czasu by grać razem. Czy twoim zdaniem brak zgrania zawodników może być problemem?Tak, ale wszyscy byliśmy w tej ekipie w zeszłym roku tak więc dosyć szybko powrócimy do naszych wyćwiczonych zagrań i nie będzie z tym większego problemu.

W tym sezonie Skrę czeka dużo rozgrywek, nie tylko PlusLiga, Puchar Polski czy Liga Mistrzów, ale też Puchar Świata. Jak się przygotowujecie na ten sezon?

Przede wszystkim jest to kwestia psychiki, trzeba umieć się skoncentrować, odpoczywać tak by odzyskać energię. Żeby grać dwa razy w tygodniu czy czasem nawet częściej, potrzeba bez wątpienia pracy zarówno jeżeli chodzi o przygotowanie fizyczne, jak i mentalne. Poza tym w Skrze zostało zakontraktowanych dużo dobrych graczy, co w przypadku, gdy któryś zawodnik jest zmęczony, chory, ma kontuzję czy zwyczajnie mu nie idzie, pozwala dokonywać zmian i kontynuować dobrą grę.

Przed startem PlusLigi wiele drużyn się wzmocniło. Jak myślisz, kto będzie waszym najgroźniejszym rywalem do mistrzostwa?

Nie widziałem wszystkich drużyn, jak na razie jedynie trzy. Na pewno to będzie Resovia, wszyscy o nich mówią, więc może oni, zobaczymy. Jak na razie musimy skoncentrować się na sobie a potem zobaczymy. Myślę, że Kędzierzyn także będzie grać dobrze.

Jakie są więc cele Skry na nadchodzący sezon? Szóste z rzędu mistrzostwo Polski?

Oczywiście. Celem jest na pewno zdobycie mistrzostwa i wygranie ligi. Wszyscy będziemy grać po to, by wygrywać wszystko, co jest do wygrania.

Wróćmy jeszcze na chwilę do mistrzostw Europy. Świętowałeś jakoś srebrny medal?

Niewiele. Ja byłem nim zawiedziony.

Czy jednak patrząc z perspektywy czasu, jesteś z tego medalu choć trochę zadowolony ?

Tak. Nie byliśmy faworytem do medalu. Jestem naprawdę zadowolony ale to nie jest dziwne. To już mój czwarty medal z reprezentacją Francji, jednak żaden z nich nie jest złoty i pewnie to była ostatnia szansa na to. To fajnie, że mam srebro, ale chociaż raz chciałbym złoto.

Po mistrzostwach miałeś zaledwie tydzień przerwy, czy zdołałeś odpocząć ? Ze zdrowiem wszystko w porządku?

Tak, wszystko jest w porządku. To naprawdę krótko by się zregenerować po tego typu rozgrywkach, myślę, że potrzeba by było na to ze trzy tygodnie, ale nie ma na to czasu. Nie wszystkich to dotyczy, ale nasz trener Jacek jest mądry, nad wszystkim panuje, dlatego nie graliśmy za dużo w Memoriale i to jest sposób, w jaki będziemy się regenerować, pomału z tygodnia na tydzień.

Przeczytałam gdzieś, że twoim największym sportowym marzeniem jest złoto na Igrzyskach Olimpijskich. Czy będziesz się starał je zrealizować w Londynie ?

Nie. Możliwe, że to był mój ostatni sezon w reprezentacji.

To by była duża strata dla reprezentacji Francji. Zdobyłeś niezliczoną ilość indywidualnych wyróżnień, a Daniel Pliński nazwał Ciebie nawet w jednym z wywiadów „Michaelem Jordanem siatkówki".

To miło ze strony Daniela. Ja przestanę grać w reprezentacji, myślę, że po przyszłorocznych mistrzostwach świata. Gram już dla drużyny narodowej bardzo długo, trzynaście lat, a mam rodzinę, trzeba też brać pod uwagę formę fizyczną. Na razie moim celem są mistrzostwa świata, a później zobaczymy, ale Igrzyska w Londynie wydają się być bardzo odległe.


* Rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved