Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze Orła nie dostaną dotacji. Klub zostanie rozwiązany

Siatkarze Orła nie dostaną dotacji. Klub zostanie rozwiązany

fot. archiwum

Orzeł odlatuje do historii. Decyzja o likwidacji zespołu zapadła po rozmowie zarządu i władzami miasta. Urzędnicy zasłaniają się przepisami, działacze i kibice czują się oszukani. Klub kibica wręczył włodarzom miasta żałobny wieniec.

Działacze i zawodnicy liczyli na kolejna dotację z ratusza. Złożyli wniosek o 300 tys. złotych na rozpoczęcie rozgrywek. Rządzący gminą komisarz Marian Sierpatowski stwierdził, że nie ma prawnych możliwości, żeby przekazać klubowi kolejną dotację. Zgodnie z umową, w bieżącym roku gmina przekazała na siatkówkę 600 tys. złotych.

Oburzenia decyzja władz gminy nie kryje prezes Orła Andrzej Kaczmarek.Nóż wbito nam na siedem dni przed inauguracją ligi. Zawodnicy już szukają nowych klubów, a kibice uważają, że nastąpił pogrzeb międzyrzeckiej siatkówki.

Prezes klubu zapowiada, że wycofa drużynę z rozgrywek, a podczas najbliższego walnego zebrania członków zgłosi wniosek o ogłoszenie upadłości klubu. Jak zapewnia wiceburmistrz Ewa Batura, w przypadku likwidacji Orła władze gminy obejmą szkoleniem siatkarską młodzież.źródło: Gazeta Lubuska, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved