Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Margareta Kozuch: Najważniejsza jest koncentracja

Margareta Kozuch: Najważniejsza jest koncentracja

fot. archiwum

Można śmiało nazwać tę siatkarkę obywatelką Europy. Korzenie ma polskie, gra dla reprezentacji Niemiec, a obserwując jej żywiołowość na parkiecie można stwierdzić, iż temperament ma typowo włoski - to Margareta Kozuch.

Przed tym spotkaniem trener mówił, że dla Was najważniejsze będzie utrzymanie koncentracji. Udało się to w 100%.

Margareta Kozuch:Koncentracja jest bardzo ważna. Nawet jak się prowadzi dziesięcioma punktami to należy być skoncentrowanym i grać tak jak się najlepiej potrafi.

Podczas tych mistrzostw zawitasz już do trzeciego miasta. Jesteś spragniona Polski. Chyba często nie gościsz u nas ?Polskę odwiedzam co roku. Raz na wakacjach byłam nawet sześć tygodni. Jednak zawodowe granie w siatkówkę powoduje, że tego czasu dla zawodniczki zostaje bardzo mało. Ja się bardzo cieszę, że po Wrocławiu i Katowicach zawitam również do Łodzi. Przecież to oznacza grę o medale i z tego powodu jestem bardzo szczęśliwa.

Spodziewałyście się takiego sukcesu ?

Wiedziałyśmy, że mamy na to szansę. Jednak nie patrzyłyśmy daleko do przodu, tylko starałyśmy się maksymalnie koncentrować na kolejnym swoim występie i zaprezentować się w nim jak najlepiej. Wiedziałyśmy, że musimy być bardzo konsekwentne. Dobrze poszło we Wrocławiu, rewelacyjnie w Katowicach, a co przyniesie Łódź zobaczymy.


*Z Margaretą Kozuch rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved