Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Imponująca postawa Manon Flier

Imponująca postawa Manon Flier

fot. archiwum

Gdyby nie wspaniała, sportowa postawa Holenderek w meczu z Rosją, Polki o awansie do półfinału mogłyby zapomnieć jeszcze przed meczem z Bułgarią. "Pomarańczowe" pokonały "Sborną" 3:2 w dużej mierze dzięki świetnej grze Manon Flier.

W spotkaniu z Rosją Flier była najskuteczniejszą zawodniczką w zespole Holandii. Zdobyła 27 punktów – 21 w ataku (46 procent skuteczności), 3 zagrywką i 3 blokiem.

Atakująca nie zdobyła co prawda tak wielu punktów, jak Rosjanka Jekaterina Gamowa (37), ale też atakowała mniej, a rozgrywające zespołu rywalek zamęczały mierzącą 202 centymetry zawodniczkę kolejnymi wystawami.

W najważniejszych momentach spotkania Flier była bezbłędna. Grała niezwykle ambitnie i z wielką determinacją, której przecież wcale nie musiała mieć – Holenderki już przed meczem miały zapewnione pierwsze miejsce w grupie. Chciały jednak coś udowodnić Rosjankom, z którymi w tym roku przegrywały, a przy okazji zagrały dla Polski. – To co, wystarczy wam te 3:2? – pytała po meczu polskich dziennikarzy Manon.źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved