Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Finał siatkarek: Polska – Niemcy?

Finał siatkarek: Polska – Niemcy?

fot. archiwum

- Będę ważył słowa dość starannie, by nie strzelić gafy w stylu Rzecznik Praw Obywatelskich. Ale feministkom pewnie i tak się narażę. Chodzi o to, że kobieca siatkówka to sport wyjęty spod wszelkich reguł - czytamy na blogu Przemysława Iwańczyka.

Siedzący w tym sporcie od lat wiedzą, że kobiety umieją wygrać przegrane spotkanie i zawalić mecz, w którym już nic zepsuć się nie da. By nie być gołosłownym, odniosę się tylko do trwających obecnie mistrzostw Europy. Niemki wygrywają w secie z Serbią 20:14, a i tak partię przegrywają. Bułgarki gromią Polki 9:3, a na końcu jest wynik 20:25. Itp., itd.

Siatkówka to z jednej strony sport, w którym trudno o niespodzianki, ale też mający najwięcej zwrotów akcji. Siatkówka kobiet to zupełnie inna planeta – tu wszystko jest możliwe. Bo jak wytłumaczyć beznadziejną grę Polek w spotkaniu z Holandią, a później cudowną metamorfozę w meczu z Rosją. Jak logicznie wyjaśnić, że Rosjanki (z mega gwiazdą Gamową) w dwóch pierwszych meczach ME roznosiły rywalki w proch – wygrywały np. z Bułgarią do 9 – a w czołowej czwórce się nie znalazły.

Gdyby były to męskie mistrzostwa, w ciemno stawialibyśmy, że do finału awansuje Holandia i Włochy. Sportowo te drużyny mają dużą przewagę nad półfinałowymi rywalami. Ale tu chodzi przecież o siatkówkę pań, dlatego finał Polska – Niemcy nie będzie dla mnie żadną niespodzianką. A po wszystkim i tak nie będzie mądrego, który wytłumaczy, jak to się stało.PS Pierwszą część mistrzostw oglądałem w Bydgoszczy, a później w Katowicach. W obu miastach był też jeden ze statystyków polskiej kadry Jakub Głuszak. Poproszę go, by zrecenzował grę Niemek i Włoszek, które ma w małym palcu. Bez względu na scenariusz, z którąś z drużyn na pewno się zmierzymy – czy to finał, czy mecz o 3. miejsce.

Odwiedź blog Przemysława Iwańczyka

źródło: iwanczyk.blox.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved