Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Dzieci uratowały katowickie mistrzostwa Europy

Dzieci uratowały katowickie mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Choć w Katowicach nie grały polskie siatkarki, w Spodku na meczach ME wcale nie było pusto. Na trybunach zasiadało nawet po kilka tysięcy widzów. Bardzo dużą część kibiców stanowiły dzieci, mogące za darmo zobaczyć mecze.

To właśnie dzieciaki uratowały katowickie mistrzostwa – mówi Bartosz Wasilewski, prezes Śląskiego Centrum Edukacji Sportowej.

Aby zapełnić trybuny Spodka na głowie stawali szczególnie urzędnicy katowickiego magistratu. – Dopiero na cztery dni przed imprezą PZPS poinformował nas, że zorganizowane grupy będą wpuszczane na mecze za darmo. Trzeba było działać bardzo szybko, uruchomić wszelkie kontakty. Z efektu tych działań jesteśmy zadowoleni. Zresztą zawodniczki też chwalą atmosferę w Spodku. Żadne dziecko nie było tam przyciągane na siłę. Wszyscy dobrze się bawili. Na przykład w środę było 500 dzieci z Gliwic – podkreśla Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. sportu.

Stowarzyszenie, które reprezentuje Wasilewski zorganizowało wizyty na meczach dla ponad 150 dzieci, m.in. z katowickich domów dziecka "Stanica" i "Zakątek" oraz z Zespołu Szkół w Sławkowie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej. Poszczególne grupy kibicowały wybranym drużynom w ramach projektu "Międzynarodowy kibic". Do akcji włączyła się też śląska policja, którą w Spodku reprezentował… pies "Sznupek", czyli maskotka stróżów prawa.Mielibyśmy na trybunach jeszcze więcej dzieciaków, gdyby nie to, że tak długo nie było wiadomo, czy będzie dla nich darmowy wstęp na mecze mistrzostw Europy w Spodku – przyznaje Bartosz Wasilewski.

Myślę, że nawet do 80 procent publiczności stanowiły dzieci i młodzież. Wkrótce powstanie szczegółowy raport – dodaje Ewelina Kajzerek.

Autorem tekstu jest Tomasz Kuczyński

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved