Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Chaine Staelens: Staramy się być świetną drużyną

Chaine Staelens: Staramy się być świetną drużyną

fot. archiwum

Holenderskie siatkarki pokonały na zakończenie II rundy mistrzostw Europy Rosję 3:2. Pomarańczowe wspierali wszyscy polscy kibice. Na zawodniczkach zrobiło to niesamowite wrażenie. Chaine Staelens nie ukrywała, że taki doping bardzo im pomógł.

Chaine jak ocenisz spotkanie z ekipą Rosji?

Jesteśmy bardzo podekscytowane, że wygrałyśmy. Podczas ostatniego World Grand Prix przegrałyśmy z Rosjankami 0:3 w złym stylu. Dlatego teraz chciałyśmy zagrać na swoim poziomie, zdobywać punkt za punktem i pokazać, że możemy pokonać te dziewczyny. I to właśnie zrobiłyśmy.

Jakie były wasze atuty w tym spotkaniu?Myślę, że to była przede wszystkim determinacja. W pierwszym secie bardzo dobre serwowałyśmy. W drugim i trzecim straciłyśmy kilka ważnych punktów, ale od czwartego seta zaczęłyśmy dobrze blokować. To co wcześniej słabiej funkcjonowało później zaczęło iść dobrze.

W takim razie co powiesz na temat mocnych i słabych stron Rosjanek?

To jest bardzo silna drużyna. Uważam, że nie mają słabych stron.

Jesteście już w półfinale. W piątek czeka was dzień przerwy. Macie już plany na ten dzień?

Na pewno odbędziemy trening, a także będziemy dużo odpoczywać. Być może udamy się także na krótki spacer w okolice naszego hotelu. Ale to jeszcze nic pewnego.

Polscy kibice byli w meczu z Rosją także waszymi fanami. Czy to wam w jakiś sposób pomogło?

Oczywiście, że pomogło. Ale ten doping wynikał także z logiki. Nasze zwycięstwo ułatwiło zadanie ekipie Polski. Ale mimo to muszę przyznać, że atmosfera była cudowna. Nawet jeśli będą przeciwko nam, to sama atmosfera, którą tworzą kibice jest świetna.

Wasza reprezentacja zbiera same pochwały i jest uważana za doskonałą pod wieloma względami. Czy wy myślicie o sobie w ten sam sposób?

Bardzo ciężko na to pracujemy i staramy się być świetną drużyną. Zawsze staramy się pokazać naszą najlepszą grę w każdej z akcji meczu.

Jak nastawiacie się na półfinał?

Powinnyśmy zagrać dobrze. Zachować spokój i cierpliwość, nie denerwować się zbytnio oraz postępować według wskazówek treningowych.

Rozmawiała Bianka Żak, Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved