Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Makowski: Bułgarię znamy dobrze

Piotr Makowski: Bułgarię znamy dobrze

fot. Maciej Dąbrowski

Piotr Makowski w czwartek po raz trzeci w karierze poprowadzi reprezentację Polski - na trenerskiej ławce podczas meczu z Bułgarią nie będzie Jerzego Matlaka. To właśnie Makowski odpowiadał na pytania związane z ostatnim meczem w drugiej fazie mistrzostw Europy.

Asystent trenera w dwóch meczach, w których – z powodów rodzinnych nie mógł wziąć udziału Matlak – nie siada na jego krześle. Zostawia je puste, a sam siada na krześle przeznaczonym dla niego, asystenta reprezentacji Polski. Chcąc nie chcąc, musiał przejąć obowiązki pierwszego.

Przygotowania będą przebiegały tak, jak do meczu z Rosją. Dziewczyny zjedzą kolację, później obejrzymy zapis wideo z ostatniego meczu Bułgarek. W czwartek rano trening. Przed obiadem znów wideo. Scenariusz taki, jak przed każdym meczem – powiedział zapytany o przygotowania przed meczem.

Bułgarię znamy dobrze. Taktyka jest ważna, ale czasem nie wystarcza. Na Holandię też mieliśmy dobrą taktykę. Niestety, rywalki postawiły nam zbyt trudne warunki. Wszystko zależy od umiejętności – dodał.Po chwili mówił o personaliach: – Znamy dobrze Ewę Janewą, Straszimirę Filipową, Ljubkę Debarliewą, czy Jelenę Kolewą. To najlepsze marki, jeśli chodzi o bułgarską siatkówkę.

Przed meczem Polska – Bułgaria w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się mecz Rosja – Holandia. Jeśli Rosja wygra 3:0 lub 3:1, to zamknie Polsce definitywnie drogę do półfinału. Gdy jednak "Sborna" zwycięży w stosunku 3:2, to nasze zawodniczki losy awansu będą miały w swoich rękach – by zająć drugie miejsce w grupie F będą musiały wygrać z Bułgarią 3:0. Gdy natomiast Holandia pokona mistrzynie świata (w dowolnym stosunku), to Polki, by awansować, będą musiały wygrać (również w dowolnych rozmiarach) z Bułgarią.

Jak widać wiele zatem zależy od konfrontacji Rosja – Holandia. – Nie jestem spokojny o wynik tego meczu. Obie drużyny będą grały na całego. Niestety, nie wszystko jest teraz zależne od nas. Trochę szkoda tych setów straconych w meczu z Hiszpanią i tej partii z Belgijkami. Ale teraz, na tym turnieju, słabych drużyn już nie ma – ocenił Piotr Makowski.

Początek meczu Rosja – Holandia o godz. 17:30, a Polska – Bułgaria o 20:00. Oba spotkania rozegrane zostaną w hali Atlas Arena w Łodzi. Bilety wciąż do nabycia w kasach.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved