Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek nie może doczekać się ligowych występów

Dawid Murek nie może doczekać się ligowych występów

fot. archiwum

Cztery drużyny już niedługo rywalizować będą w hali Polonia, w V Memoriale im. Arkadiusza Gołasia. - Te mecze na pewno przydadzą się nam, zawodnikom, a i trener będzie miał po nich jasność, jak ustawić skład na pierwsze spotkania w sezonie - mówi Dawid Murek.

Organizowana przez częstochowski MOSiR impreza zapowiada się bardzo ciekawie. Kibice będą mieli okazję zobaczenia w akcji m.in. drużyny AZS-u, w której podczas letniej przerwy doszło do kilku zmian. Po latach do Częstochowy wrócił Dawid Murek, jest też doświadczony – znany z występów w Mostostalu Kędzierzyn słowacki rozgrywający Marek Kardos oraz Piotr Łuka, który przez lata grał w Resovii Rzeszów. W roli trenera akademików zadebiutuje Grzegorz Wagner.

Murek podpisał umowę przed tygodniem. W weekend zagrał w Memoriale Zdzisława Ambroziaka i z niecierpliwością czeka na ponowny ligowy debiut w barwach AZS-u.

Występ w Memoriale Arkadiusza Gołasia to dla Was bardzo ważny, bo ostatni test przed ligą.Dawid Murek:Te mecze na pewno przydadzą się nam, zawodnikom, a i trener będzie miał po nich jasność, jak ustawić skład na pierwsze spotkania sezonu. To ważne dla nas, że sporo graliśmy w ostatnim okresie. Była okazja do tego, żeby się poznać, bo mamy w składzie między innymi nowego, młodego atakującego. Ja również wszedłem do zespołu i musiałem poznać rozgrywających Fabiana Drzyzgę i Marka Kardosa. Najlepszy sposób to jak największa liczba gier.

Z Pana zdrowiem wszystko w porządku?

Podejrzewam, że kolano będzie mi dokuczać i będę z tym musiał jakoś żyć. Generalnie nie narzekam. Nie widzę niczego, co by mnie mogło wykluczyć z gry. Oby tak dalej, do końca sezonu.

Czujecie, że już za niespełna dwa tygodnie będziecie grać o ligowe punkty?

Owszem, ale ja mógłbym zacząć ligę już teraz. Ciągnie mnie na boisku. Gry grałem w reprezentacji nie miałem na nic czasu, także na przygotowania w klubie. Teraz mam go dużo i trochę mi się dłuży.

W czwartek zagracie z Iraklisem Saloniki – drugim zespołem ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Macie więc sparingpartnera z najwyższej półki.

I dobrze, bo będzie się z kim sprawdzić. Jak wygramy, będzie fajnie, jeżeli nie, to trzeba będzie usiąść i się zastanowić, co trzeba poprawić, aby w lidze wypaść jak najlepiej.

Rozmawiał Tadeusz Iwanicki – Gazeta Wyborcza

Program memoriału:

czwartek:

godz. 17 Selver Tallin – PGE SKRA Bełchatów,

godz. 19.30 Iraklis Saloniki – Domex Tytan AZS Częstochowa;

piątek:

godz. 18 mecz o 3. miejsce,

godz. 20.30 mecz o 1. miejsce.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved