Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia, Fart i Energetyk zagrają w Memorale w Świdniku

Avia, Fart i Energetyk zagrają w Memorale w Świdniku

fot. archiwum

W czwartek i piątek w Świdniku zostanie rozegrany V Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Obok gospodarzy w turnieju wezmą udział Fart Kielce i Energetyk Jaworzno - jedni z rywali Avii w rozpoczynającym się w przyszły weekend sezonie I ligi.

Zawody rozgrywane są co roku dla uczczenia pamięci pięciu tragicznie zmarłych zawodników klubu ze Świdnika. W 1976 r. śmierć ponieśli Henryk Siennicki i Zdzisław Pyc, wracając ze spotkania w Sosnowcu. Z kolei w 2004 r. w drodze powrotnej z meczu w Międzyrzeczu zginęli Łukasz Jałoza, Wojciech Trawczyński i Jakub Zagaja.

Pierwotnie planowano, że obsada zawodów będzie liczyć cztery zespoły, lecz z udziału w turnieju wycofał się Pronar Hajnówka. – Nie jest tajemnicą, że w dobie kryzysu budżety klubów pierwszoligowych nie są zbyt pokaźne. Koszt udziału w turnieju towarzyskim to dla każdego zespołu koszt rzędu 3-4 tys. zł – tłumaczy trener świdnickich siatkarzy Krzysztof Lemieszek.

Niektórych może dziwić, że memoriał zostanie rozegrany w środku tygodnia. Decyzję o wyborze terminu podjęto z myślą o zawodnikach. – Przecież to normalni ludzie. Też potrzebują wolnego weekendu dla swoich rodzin. Dobrze im to zrobi – uważa Lemieszek. Warto dodać, że wszystkie spotkania turnieju odbędą się w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. Ta decyzja z kolei jest podyktowana pracami w hali PZL przy ul. Fabrycznej. – W tej chwili trwa remont szatni. Nie byłoby zbyt korzystne dla wizerunku naszego klubu i miasta, gdybyśmy podjęli gości w takich warunkach – mówi szkoleniowiec Avii.Zespół ze Świdnika do turnieju przystąpi bez dwóch zawodników. Kontuzje wyeliminowały z gry rozgrywającego Rafała Grabarczyka i środkowego Michała Baranowskiego, który najprawdopodobniej w tym sezonie już nie zagra. – Rzeczywiście, mam spory problem ze środkiem. Przed Michałem wiele miesięcy przerwy w grze, spowodowanej urazem więzadeł krzyżowych. Z kolei Rafał ma kłopoty ze stawem skokowym, ale na start ligi będzie najpewniej gotowy. Na szczęście drugi z naszych nowych rozgrywających – Łukasz Makowski z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. A przecież to młody chłopak, który dopiero stawia pierwsze kroki w tej lidze – mówi Lemieszek.

Dla drużyny Avii rozpoczynający się dziś memoriał to już piąty turniej towarzyski w kończącym się okresie przygotowawczym. Świdniczanie zwyciężyli w Hajnówce, Jaworznie i Kielcach, a w Białołęce lepsi byli od nich jedynie siatkarze Trefla Gdańsk. – Trzy z dotychczasowych czterech imprez wygraliśmy, więc z formą nie jest najgorzej. Pamiętajmy jednak, że gra o punkty to nie to samo, co mecze towarzyskie. Jak zwykle, wszystko zweryfikuje liga – kończy trener świdniczan. Przypomnijmy, że rozgrywki na zapleczu ekstraklasy Avia zainauguruje 10 października meczem w Pile z Jokerem.

Terminarz Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii

Czwartek: Energetyk Jaworzno – Fart Kielce (godz. 17)

Piątek: Avia – Energetyk (10.30), Avia – Fart (16.30)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved