Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Avii zadebiutuje nowy środkowy

W Avii zadebiutuje nowy środkowy

fot. archiwum

Bez kontuzjowanych Michała Baranowskiego i Rafała Grabarczyka, siatkarze Avii Świdnik rywalizować będą w Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy. W zespole Krzysztofa Lemieszka wystąpi natomiast nowy środkowy - Adam Olejniczek z lubelskiego Cukrownika.

Chociaż jego pozyskanie nie jest jeszcze do końca przesądzone. – W sytuacji, gdy do końca sezonu nie będzie dysponowany Michał, musimy uzupełnić skład – argumentuje szkoleniowiec Avii. – Nie jest jeszcze przesądzone, że tym zawodnikiem będzie Adam, ale trenuje z nami i jeśli okaże się wartościowym graczem, to będziemy musieli uruchomić procedurę wypożyczenia go z Cukrownika. Dysponuje on warunkami fizycznymi zbliżonymi do naszych środkowych Marcina Malickiego i Michała Jaskulskiego, a ponadto grał na poziomie drugiej ligi.

Nowy zawodnik będzie miał szansę pokazania swoich możliwości już w piątek, kiedy odbędą się dwa mecze świdniczan w ramach memoriału. Rywalizację w turnieju rozpoczną w czwartek ekipy Energetyka Jaworzno i Farta Kielce. Oba zespoły spotkają się na parkiecie SP nr 7 w Świdniku o godz. 17. Avia pierwszy mecz rozegra natomiast w piątek o godz. 10.30 z Energetykiem, a o godz. 16.30 zmierzy się z kieleckim Fartem.

Zanim jednak świdniczanie wyjdą na drugi mecz, o godz. 15.30 odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu na sezon 2009/2010. Siatkarze będą wówczas do dyspozycji wszystkich dziennikarzy i fotoreporterów.Świdnicki memoriał będzie ostatnim sprawdzianem formy przed inauguracją ligi. – Mamy dwa mecze, w których musimy przetestować kilka ustawień i zagrań – mówi trener Lemieszek . – Tak jak w poprzednich turniejach, nie będziemy stawiać na wynik. Nadal musimy pamiętać, że mamy nowego rozgrywającego i w naszym przypadku musimy dużo grać. Trzeba jednak przyznać, że Łukasz już teraz dobrze rozumie się z kolegami, a z każdym turniejem słyszę coraz więcej dobrych recenzji na jego temat, jak i całej drużyny.

Wszystkie ligowe mecze o godz. 18

Uległa zmianie godzina rozgrywania spotkań Avii Świdnik w roli gospodarza. W poprzednim sezonie mecze zaplecza PlusLigi w Świdniku rozpoczynały się o godz. 17 w sobotę. W obecnym sezonie pora rozpoczęcia zmagań została przesunięta na godzinę 18. – Kibice będą mogli spokojnie, w domu obejrzeć wydarzenia transmitowane w telewizji, np. skoki, i później przyjść na nasz mecz – mówi Marian Chałas , prezes klubu.

*Autorem tekstu jest Kamil Balcerek (Kurier Lubelski)

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved