Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Spotkanie mistrzów z kibicami

Spotkanie mistrzów z kibicami

fot. archiwum

Jak zwykle przed inauguracją nowego sezonu  PlusLigi  drużyna PGE Skry Bełchatów zaprezentuje się swoim kibicom. Szefowie klubu postarali się o efektowny (podobno) show, którego dopełnieniem będzie ciekawy mecz  z Iraklisem Saloniki, finalistą Ligi Mistrzów 2009.

Już w przyszłym tygodniu rozpoczynają się rozgrywki ligowe. Tradycyjnie już mistrz Polski inauguruje je wyjazdowym spotkaniem z beniaminkiem. Tym razem bełchatowian czeka krótka podróż, bowiem zagrają w Wieluniu z Pamapolem. Wcześniej jednak zespół czekają trzy mecze kontrolne. Trener Jacek Nawrocki podkreśla, że nie przywiązuje do nich wielkiej wagi, bowiem chce sprawdzić nowe systemy gry. Musi to zrobić, ponieważ drużyna na początku sezonu zagra bez doświadczonego atakującego.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, Mariusz Wlazły i Jakub Novotny są kontuzjowani. Na razie zastępuje ich Miłosz Hebda , który jest uczeniem SMS-u Spała. Pochodzący z Nowego Sącza 18-latek zagrał w Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka i wypadł bardzo dobrze. Co prawda brakuje mu jeszcze siły w ataku, lecz świetnie spisuje się w bloku i zagrywce. – Pod względem sportowym na pewno sobie poradzi – uważa Nawrocki.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy Hebda zostanie w Bełchatowie do powrotu Wlazłego i Winiarskiego. – W jego przypadku chodzi o sprawy pozasportowe – wyjaśnia trener Skry. Młody siatkarz jest bowiem w klasie maturalnej. – Nie chcielibyśmy, żeby przez grę w PlusLidze miał kłopoty w szkole. Jeśli uda się to załatwić, to Miłosz będzie grał w lidze – kończy Nawrocki.Wracając do środowej imprezy, to rozpocznie się ona o godz. 18 prezentacją drużyny w hali Energia. Pojawi się na niej cała drużyna, z Wlazłym, który od kilku miesięcy leczy się we Wrocławiu. Będą oczywiście polscy mistrzowie Europy i srebrny medalista Antiga, a także dwaj nowi – Novotny i Michał Winiarski . Ich będzie można zobaczyć tylko w trakcie show, ponieważ na boisku pojawią się najwcześniej w połowie listopada. Pozostali zagrają, bo trener Nawrocki nie chce zawieść kibiców. Przypomnijmy, że posiadacze karnetów mają bezpłatny wstęp, a bilety kosztują 10 zł.

Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu Skra ponownie zmierzy się z Iraklisem. Oba zespoły zagrają bowiem w Memoriale im. Arkadiusza Gołasia w Częstochowie.

*Całość artykułu w Gazecie Wyborczej Łódź
*Autorem tekstu jest Jarosław Bińczyk (Gazeta Wyborcza Łódź)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved