Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Orzeł znów walczy o byt

Orzeł znów walczy o byt

fot. archiwum

Zespołowi z Międzyrzecza udało się wywalczyć powrót do struktur PZPS-u a także w szeregi pierwszej ligi. Włodarze klubu mają jednak nowy problem. W mieście zmieniły się ostatnio władze, które uważają umowy na linii klub-gmina za niebyłe. Jutro grupa kibiców wybiera się do ratusza z postulatami o ratowanie klubu.

Cały problem klubu z Międzyrzecza zaczął się gdy burmistrzowi tego miasta postawiono zarzuty karne i zawieszono w pełnieniu obowiązków. Jego miejsce zajął wyznaczony przez premiera komisarz. Jak to się odnosi do sytuacji Orła? Gmina była do tej pory strategicznym sponsorem siatkówki w Międzyrzeczu. Już podczas ostatniego spotkania poprzedniego sezonu strony ustaliły, że tak będzie nadal. Niestety dla klubu w między czasie ówcześnie rządzącego burmistrza zawieszono. – Komisarz uznał, że wcześniejsze ustalenia nie są dla niego wiążące i na tydzień przed ligą odmówił wypłaty pieniędzy na rzecz klubu. Jeśli do jutra ta decyzja nie będzie zmieniona Orzeł prawdopodobnie ogłosi upadłość. – mówi Andrzej Kaczmarek , prezes międzyrzeckiego klubu.

Kibice nie składają broni

Jutro o godzinie 13.00 zapraszamy wszystkich, którym zależy na siatkówce w Międzyrzeczu, którym zależy na promocji miasta i regionu poprzez sport, wreszcie wszystkich fanów jakichkolwiek sportów, pod międzyrzecki ratusz. Pójdziemy wspólnie prosić władze o zmianę tej, fatalnej w skutkach dla sportu w całym regionie, decyzji – mówi rozżalony Krzysztof Nowak , szef klubu kibica Orła Międzyrzecz. – Siatkówka to od lat sportowa wizytówka naszego miasta. Nigdy nie mieliśmy drużyny na zapleczu ekstraklasy w jakiejkolwiek dyscyplinie. Teraz mamy, nie pozwólmy tego zniszczyć – dodaje.



źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved