Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Marcin Gonsior: Gramy z meczu na mecz

Marcin Gonsior: Gramy z meczu na mecz

fot. archiwum

Rafako Racibórz to klub z ogromnymi tradycjami drugoligowymi. Czy w przyszłym sezonie będzie inaczej? O szansach i perspektywach rozmawiamy z Marcinem Gonsiorem - kapitanem i najbardziej doświadczonym zawodnikiem w drużynie.

Jesteś doświadczonym zawodnikiem, Twoim marzeniem jest awans do pierwszej ligi. Jak oceniasz szanse i rywali w tym sezonie?

Marcin Gonsior: – Tylko trzech rywali jest nam znanych z poprzedniego sezonu, o reszcie zespołów mamy tylko szczątkowe informacje od naszych kolegów, którzy trenowali w tych zespołach. Należy się obawiać Będzina, który w prawie niezmienionym składzie będzie starał się powrócić do pierwszoligowych zmagań. Szanse są zawsze. Działacze nie wywierają presji, mamy grać swoje i ciężko pracować. To są dla nas priorytety w tym sezonie.

MKS Wisłok Strzyżów wygrał spotkanie w pierwszej kolejce, czy po najbliższym spotkaniu Rafako pozostanie nadal liderem?– Wisłok to beniaminek, a to wcale nie wróży dobrze, bo są to zespoły nikomu nieznane. Będziemy grać swoje. Najważniejsze, aby zespół przetrwał bez kontuzji. Czas pokaże czy będziemy w dalszym ciągu na szczycie.

Zeszły sezon to pasmo kontuzji i plaga grypy w zespole, jak jest w tym roku?

– Na szczęście jeszcze nikt nie zachorował i wszyscy cieszą się dobrym zdrowiem. To dobry prognostyk przed zimą i ciężkimi treningami. Wszyscy przepracowali ciężko okres przygotowawczy, a to jest podstawą do dalszych treningów.

Nowy libero Witold Słanina to zawodnik wzbudzający wiele kontrowersji po pierwszym spotkaniu, a zdania wśród kibiców również są podzielone. Co sądzisz o nowym zawodniku?

– Witek to bardzo doświadczony zawodnik. Ma za sobą treningi w pierwszoligowych zespołach, jest to ograny libero, a zawodnika po pierwszym meczu oceniać trudno, wszyscy się poznajemy i sądzę, że będzie coraz lepiej. Czas Pokaże.

*Rozmawiał Michał Kuskowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved