Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gwardia szlifuje formę w Niemczech

Gwardia szlifuje formę w Niemczech

fot. archiwum

W miniony weekend wrocławianki grały turniej w niemieckim Liechtensteinie. Zajęły trzecie miejsce. W sobotę do południa przegrały w półfinale z VFB Suhl Rozdarte serce w tym spotkaniu miała zapewne Paulina Gomułka, która w przeszłości reprezentowała Gwardię.

Kilka godzin potem wrocławskie siatkarki walczyły już w meczu o trzecie miejsce, w którym pokonały Rote Raben Vilsbiburg 3:1. Oprócz tego rozegrały też dwie gry kontrolne. Najpierw w piątek okazały się znów lepsze od Rote Raben (3:1), a w niedzielę wygrały z Dresden SC (3:0), którą to ekipę gościły tydzień wcześniej w Twardogórze.

Podopieczne Rafała Błaszczyka pozostają jeszcze w Niemczech. W najbliższy weekend jadą bowiem do niewielkiego miasteczka Dippoldiswalde, położonego kilkanaście kilometrów od Drezna, na kolejny turniej. Potem wracają do Polski. Na inaugurację ligi (24.10.) zmierzą się w Dąbrowie Górniczej z MKS-em. Rywal trudny, ale że tego dnia trener Błaszczyk obchodzi imieniny, to motywacji gwardzistkom braknąć nie powinno.

Pierwszy mecz u siebie zagrają dopiero 7 lub 8 listopada z Pronarem Białystok. Wciąż nie rozwiązano problemu z halą na mecze w Pucharze CEV. Obiekt do gry można zgłosić krótko przed rozgrywkami, dlatego władze Gwardii wciąż zastanawiają się, co zrobić. Przypomnijmy, że w wyznaczonym, grudniowym terminie zajęta jest wrocławska Orbita. W tym czasie odbywa się w niej rewia na lodzie.*Autorem tekstu jest Jakub Guder (Gazeta Wrocławska)

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved