Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polki daleko w statystykach indywidualnych

Polki daleko w statystykach indywidualnych

W statystykach indywidualnych po trzech spotkaniach  I rundy ME siatkarek w ścisłych czołówkach poszczególnych zestawień próżno szukać Polek. Najlepsze miejsce, piąte, zajmuje w klasyfikacji rozgrywających Milena Sadurek-Mikołajczak.

Najwięcej punktów w pierwszej fazie zdobyła reprezentantka Azerbejdżanu Natalia Mammadowa – 77. O sześć mniej zapisały na swoich kontach liderki zespołów, z którymi Polki zagrają w drugiej fazie – Rosjanka Jekatierina Gamowa i Belgijka Virginie de Carne. Najlepsza nasza reprezentantka w tym zestawieniu, Joanna Kaczor, jest siódma z 44 punktami. Jeśli policzyć średnią punktów na set, to najlepiej, z wynikiem 6,45 pkt/set wypada Gamowa. Mammadowa legitymuje się średnią 5,92, zaś De Carne 5,07. Kaczor zdobywała średnio dokładnie cztery punkty na set.

Najwięcej punktów z ataków zdobyła w pierwszej fazie mistrzostw Mammadowa – 67. 63 razy punktowała w ten sposób De Carne, a 61 razy Niemka Margareta Kozuch. Siódma jest Kaczor (39 punktów), zaś 24. Anna Barańska (26 punktów).

5,36 pkt/set – taką średnią z ataku legitymuje się Gamowa, która wyprzedza Mammadową – 5,15 pkt/set i Kozuch – 5,08 (pkt/set). Średnia Kaczor to 3,55 pkt/set.

Nieco inaczej wygląda czołówka najlepszych atakujących, jeśli weźmiemy pod uwagę procent ataków zakończonych zdobyciem punktu. Tu najskuteczniejsza (68,75%) jest Holenderka Ingrid Visser. Drugie miejsce (64%) zajmuje Serbka Milena Rasic, zaś trzecie Bułgarka Straszimira Filipowa (62,22%). Najczęściej, 165 razy, atakowała w pierwszej fazie Mammadowa. 114 razy piłkę w górze miała Gamowa.Najwięcej punktów blokiem zdobyła w pierwszej fazie Niemka Christiane Fuerst – 14. 10 bloków zaliczyła Gamowa, zaś po 9 dwie Hiszpanki – Ana Correa i Elena Garcia. 18. miejsce ex aequo zajmują, z sześcioma blokami, Agnieszka Bednarek-Kasza i Katarzyna Gajgał.

Najwięcej punktów bezpośrednio z serwisu zdobyła w pierwszej rundzie Belgijka Charlotte Leys – 11. 8 ma na koncie Filipowa, zaś po 7 Turczynka Esra Gumus i Czeszka Ivana Plchotova. Milena Sadurek-Mikołajczyk i Aleksandra Jagieło z czterema punktami zdobytymi po serwisie sklasyfikowane są na 15. pozycji.

Najskuteczniejszą przyjmują pierwszej fazy została Bułgarka Ewa Janewa, która z 95 piłek przyjęła dobrze 59 (62,11%). Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Białorusinka Jekaterina Skrabatun (57,5%), a trzecie Serbka Silvija Popovic (56,25%). Polek w najlepszej "25" nie sklasyfikowano.

Najlepsze miejsce z naszych zawodniczek zajmuje rozgrywająca Milena Sadurek-Mikołajczyk. W zestawieniu specjalistek od wystawy sklasyfikowana jest na 5. pozycji z efektywnością wynoszącą 38,16%. Na dwóch czołowych pozycjach Serbki – Ana Antonijevic (44,9%) i Maja Ognjenovic (42,59%). Trzecie miejsce zajmuje Holenderka Kim Staelens – 41,33%.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved