Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Michał Kalita: Pierwsza czwórka jest realnym celem

Michał Kalita: Pierwsza czwórka jest realnym celem

fot. archiwum

Po pierwszym ligowym występie po powrocie do Czarnych, rozgrywający radomskiego zespołu, Michał Kalita, opowiedział  między innymi o atmosferze w drużynie i realnych celach radomian w nadchodzących rozgrywkach.

Kamil Górski: Wróciłeś na „stare śmieci". Jak się czujesz?

Michał Kalita:Czuję się bardzo dobrze. Wspaniale przyjęli mnie koledzy. Znałem się z nimi już wcześniej, a to z występów juniorskich, a to z innych rozgrywek ligowych.

Trener Czarnych, Jacek Skrok, powiedział nam wcześniej, że jego marzeniem jest awans do drugoligowego finału. Twoim zdaniem jakie są realne cele radomskiego zespołu?Myślę, że takim realnym celem jest pierwsza czwórka. Gra się po to, aby wygrywać. Dobrze by było zdobyć coś więcej. Jeżeli nie sprostamy tym wymaganiom, nikt nie będzie robił z tego tragedii. Przy okazji ograją się młodzi zawodnicy. W sobotę zagraliśmy z jednym z najsilniejszych zespołów naszej grupy, niestety przegraliśmy.

W takim razie, co trzeba jeszcze poprawić, aby już nie doświadczyć wyniku z ubiegłej soboty?

Musimy jeszcze popracować nad zgraniem. W okresie przygotowawczym pracowaliśmy nad tym. Wiadomo rozgrywający, dogaduje się z zawodnikami miesiącami, a nawet latami. Popracujemy nad tym i myślę, że już niedługo będą efekty.

W tym roku, okres transferowy nie był zbyt burzliwy dla Czarnych. Jesteś zwolennikiem, zmiany całej drużyny, czy zakupu poszczególnych zawodników?

Zmiana całej drużyny nie zawsze wychodzi na plus. Chłopaki są młodzi i robią wyraźne postępy. Zdecydowanie najlepiej dokupić jednego lub dwóch zawodników i budować bazę na starym zespole.

Czego Ci życzyć w nadchodzącym sezonie?

Żeby nie dopadły mnie żadne kontuzje.

Więc, tego serdecznie życzę.

– Dziękuję.

*Rozmawiał Kamil Górski (RadomSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved