Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Każdemu z nas brakuje zgrania

Jakub Jarosz: Każdemu z nas brakuje zgrania

fot. archiwum

Drużyna ZAKSY przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha rozegrali 2 turnieje towarzyskie. - Trenujemy w tym składzie od bardzo niedawna, także z dnia na dzień powinno być coraz lepiej - mówi Jakub Jarosz.

Mówi się, że nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki. Ty jednak wszedłeś. Dlaczego podjąłeś decyzję o powrocie ?

Jakub Jarosz: Jest takie powiedzenie. Myślę, że różnie w życiu się to sprawdza. Dużo zawodników wraca do klubów, w których już grali. Przykładem jest również kolega Szczerbaniuk. Wróciłem do Kędzierzyna. Bardzo się z tego cieszę. Jest fajny zespół i myślę, ze będziemy walczyć o wysokie cele.

Jak oceniasz okres spędzony w Skrze Bełchatów?– Szczerze mówiąc bardzo jestem zadowolony, z tego że poprzedni rok tam spędziłem. Dało mi to bardzo wiele. Zobaczyłem jak to wygląda troszeczkę inaczej, w innym klubie. Nauczyłem się przede wszystkim profesjonalnego podejścia do zawodu. Poza tym, że zdobyliśmy wiele, byłem w kadrze, również wygraliśmy Mistrzostwa Europy. Sądzę, że dzięki temu, że trafiłem do Bełchatowa.

Masz świadomość tego, że czeka Cie bardzo trudne zadanie- zastąpienia Jakuba Novotnego, najlepiej punktującego zawodnika Zaksy ubiegłego sezonu.

– Przyszedłem tutaj grać na pozycji atakującego. Nie patrzę jaki zawodnik grał w poprzednim sezonie. Będę się starał dać z siebie wszystko i postarać się, żeby dzięki mojej dobrej grze drużyna wygrywała.

Nie czujesz zmęczenia fizycznego ? Grałeś w Lidze Światowej, potem na Mistrzostwach Europy. Nie miałeś zbyt dużo czasu na odpoczynek.

– Tak to wygląda jeżeli się gra z każdym. Potem nie ma zbyt wiele czasu, żeby odpocząć przed rozgrywkami, ale nie jestem jedyny. Trzeba sobie dać z tym radę i dobrze się przygotować do sezonu, popracować jeszcze troszeczkę na siłowni i będzie dobrze.

Czego wam jeszcze brakuje ?

Na pewno zgrania. Ja na przykład odbyłem z nowymi rozgrywającymi dwa treningi. To jest bardzo mało. Każdemu z nas brakuje zgrania i takiego obycia w nowej drużynie.

* Rozmawiał Tomasz Kozubek (volley24.pl)
* Więcej na volley24.pl

źródło: volley24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved