Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Mamy mocny i wyrównany skład

Bartosz Kurek: Mamy mocny i wyrównany skład

fot. archiwum

- Celem naszego zespołu jest wygrywanie każdego spotkania i zajęcie jak najwyższej lokaty w rozgrywkach PlusLigi - mówi przyjmujący PGE Skry Bełchatów Bartosz Kurek, który został nagrodzony jako MVP podczas IV Memoriał Zdzisława Ambroziaka.

Memoriał Ambroziaka był dla was jednym z ostatnich turniejów na którym mogliście przygotować się do zbliżającej wielkimi krokami ligi.

Bartosz Kurek:Owszem, był to ostatni turniej, na którym mogliśmy przygotować się do ligi. Pozostało jeszcze kilka meczów kontrolnych i pomimo, że forma jest średnia i nasza gra też nie wygląda najlepiej, to cieszy fakt, że wygrywamy z przeciwnikami, którzy występują w swoich najmocniejszych zestawieniach. Nie mniej jednak musimy nadal mobilizować się do ciężkiej pracy .

Skra wystartuje w tym roku z nowym trenerem. Jak oceniasz pracę Jacka Nawrockiego?Jacek Nawrocki to fantastyczny fachowiec, nie mogę na jego temat złego słowa powiedzieć. Odkąd objął funkcję pierwszego trenera, to swoje obowiązki i zadania wypełnia fantastycznie i cieszę się, że będę grał ten sezon w Bełchatowie pod jego skrzydłami.

Ostatnio w waszym życiu trudno znaleźć dzień bez medalu na szyi.

W tym roku przed nami jeszcze wiele celów, więc mam nadzieję, że podtrzymamy tą tradycję. Wygraliśmy Memoriał Ambroziaka i choć wygrana przyszła ciężko, bo nasz skład osobowy i nasza forma jest daleka od ideału, to dodaje to pewności siebie, że pomimo tych wszystkich przeciwności potrafimy wygrywać.

W składzie Skry jest, aż pięciu zawodników, w tym ty, którzy zdobyli tytuł Mistrza Europy. Jest także Stephane Antiga, którzy przywiózł srebrny medal. Czy dla wszystkich znajdzie się miejsce w pierwszym składzie?

Zobaczymy, jak to będzie. Na razie się nad tym nie zastanawiam. Skład mamy mocny i bardzo wyrównany, także w każdym meczu za podstawowego zawodnika może wejść rezerwowy i grać na tym samym poziomie, albo nawet lepiej.

Kibice chyba nie wyobrażają sobie tego, aby siatkarz, który zdobył tak cenne trofeum siedział na ławce w meczach ligowych.

Nie interesuje mnie to, co kibice sobie wyobrażają. Mnie tylko interesuje, żeby kibice byli zadowoleni z naszej gry, a będą zadowoleni po zwycięstwach. Także ze mną w składzie, czy beze mnie, nie ma żadnej różnicy.

Jak oceniasz wielki transfer w Jastrzębskim Węglu, do którego ściągnięto Pawła Abramova?

Mieliśmy już okazję grać przeciwko Pawłowi. Zawodnik ten będzie na pewno dużym wzmocnieniem i na pewno taki transfer podnosi zespół Jastrzębia do rangi faworyta rozgrywek PlusLigi.

Wasz zespół zasilił także cenny gracz, jakim jest Michał Winiarski.

Fantastyczny zawodnik, fantastyczny człowiek. Bardzo się cieszymy, że klubowi udało się pozyskać takiego gracza, bo na pewno kiedy dojdzie do pełni zdrowia i pełni formy będzie ogromnym wzmocnieniem.

Jak myślisz, która z ekip okaże się „czarnym koniem" rozgrywek PlusLigi?

Nie zastanawiałem się nad tym. Mnie interesuje tylko to, żeby Skra Bełchatów wygrywała ważne mecze.

Wiele ekip za cel postawiło sobie utrzymanie w lidze. Jaki cel ma do osiągnięcia Skra Bełchatów?

Celem naszego zespołu jest wygrywanie każdego spotkania i zajęcie jak najwyższej lokaty w rozgrywkach PlusLigi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved