Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > „Zarazimy” Słowaków siatkówką?

„Zarazimy” Słowaków siatkówką?

fot. archiwum

Jak już wiemy, ekipie Słowackich siatkarek nie udało się awansować do kolejnej rundy Mistrzostw Europy. Mówi się trudno, ale życzenie kibica z Bratysławy pozostaje aktualne. Zaraźmy Słowaków kibicowaniem siatkówce. Przecież nas kiedyś też ktoś musiał zarazić.

Tuż przed spotkaniem Słowacji z Serbią, Strefie Siatkówki udało się porozmawiać z Dusanem Bukovacem , jednym z kibiców drużyny naszych południowych sąsiadów. Wprawdzie nie było ich wielu, ale za to byli bardzo zauważalni i stworzyli w katowickim Spodku wspaniałą atmosferę.

Dusan Bukovac z Bratysławy: – Postaramy się tak dopingować nasze dziewczyny, aby ugrały seta, może dwa. Serbia to bardzo silny przeciwnik. Gdyby udało nam się awansować do kolejnej rundy mistrzostw Europy, to powinno przyjechać nas jeszcze więcej. Na Słowacji siatkówka jest trochę z boku. Wszyscy żyją hokejem i piłką nożną. Oczywiście, tam gdzie są drużyny ligowe, są też kibice, ale nie tyle, ile u was. Macie tu w Katowicach piękną halę. Jeśli się nie mylę, to powstała w 1971 roku. Bardzo mi się podoba i na zewnątrz i wewnątrz. Macie wspaniałych kibiców, którzy pomagają nie tylko waszej drużynie, ale także każdej innej. Może my, Słowacy "zarazimy" się tym kibicowaniem  od was. Jestem z Bratysławy. Tam jest najlepszy nasz żeński klub. Większość z tych zawodniczek, które tutaj grają pochodzi właśnie ze Slavii. My się znamy, przyjaźnimy się. Dlatego tu jestem, one są bliskie mojemu sercu. W innych regionach naszego kraju jest gorzej z kibicowaniem siatkówce.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved