Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tana Krempaska: Trudno uwierzyć w to co się stało

Tana Krempaska: Trudno uwierzyć w to co się stało

fot. archiwum

- Od wyeliminowania nas z turnieju brakowało bardzo niewiele. Może 10 ostatnich minut spotkania z Azerbejdżanem zadecydowało o tym, że gramy dalej i to z jednym zwycięstwem - mówi pani trener reprezentacji Czech Tania Krempaska.

Myślę, że w tym momencie Tania Krempaska to najszczęśliwszy trener na Świecie?

Tania Krempaska:Zgadzam się, bo tak naprawdę, to brakowało nam może 10 minut spotkania z Azerbejdżanem, by wracać do kraju. Do tej chwili nie mogę zbytnio uwierzyć w to, czego dokonały moje dziewczyny.

Po dwóch przegranych setach na parkiet weszła Michaela Jelinkova. Czy to drugiej rozgrywającej w głównej mierze drużyna zawdzięcza, że zostaje w turnieju ?Nie można tak powiedzieć. Od trzeciego seta cała nasza drużyna zagrała dużo lepiej. Jelinkova dodała na pewno szybkości naszym akcjom i to przyczyniło się do ich dużej skuteczności. Jednak nie miała łatwego zadania, by wejść na parkiet i skutecznie zagrać w takim momencie. To był jednak jej mecz.

Publiczność wam pomogła?

Tak, i to bardzo. Jest fantastyczna. Bardzo się cieszę, że gramy dalej i zostajemy w Katowicach. Myślę, że po tym zwycięstwie będziemy w lepszej kondycji fizycznej i psychicznej i pokusimy się jeszcze o jakieś zwycięstwo. Teraz przyjadą bardzo dobre drużyny i będzie nam bardzo trudno, ale spróbujemy.

Cel na druga fazę mistrzostw?

Wygrać tyle by wystarczyło do zajęcia szóstego miejsca. To jest nasz cel na tę rundę.

* rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved