Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryszard Bosek: Każdy chce walczyć ze Skrą

Ryszard Bosek: Każdy chce walczyć ze Skrą

fot. archiwum

Domex Tytan AZS Częstochowa kończy już przygotowania do sezonu 2009/2010 i specjalnie dla Strefy Siatkówki o okresie przygotowawczym i szansach innych zespołów opowiada Ryszard Bosek, dyrektor sportowy częstochowskiej drużyny.

Damian Skrzęta: Jak Pan myśli, która drużyna będzie miała największe szanse w PlusLidze?
Ryszard Bosek:Na pewno Skra Bełchatów zawalczy o kolejne mistrzostwo. Z takim mocnym składem można grać o naprawdę bardzo wysokie cele. Wiec możemy się spodziewać kolejnej dominacji bełchatowskiego zespołu.

A więc kto będzie walczył o utrzymanie?
Będą to zespoły z małym budżetem, takie jak Neckermann AZS Politechnika Warszawska, Domex Tytan AZS Częstochowa czy Jadar Radom bo, aby grać jak najlepiej i jak najwięcej, trzeba mieć wystarczająco dużo pieniędzy.

W wielu drużynach odeszło kilku podstawowych graczy, jak na przykład w Olsztynie. Utrata Pawła Zagumnego, Olliego Kunnariego, Grzegorza Szymańskiego, więc olsztynianom będzie ciężko walczyć o wysokie miejsce.
No na pewno będzie im trudno. Oni też są kandydatami do tego, aby się utrzymać w PlusLidze. Każdy chyba dobrze zna problemy olsztynian. Problemy personalne i finansowe na pewno nie sprzyjają dobrej grze i osiąganiu celów.Ale do Bydgoszczy przyszło kilku znakomitych zawodników: Piotr Gruszka – MVP mistrzostw Europy, Grzegorz Szymański, Paweł Woicki. Zresztą jest ona prowadzona przez znakomitego trenera – Waldemara Wspaniałego. Czy z tym składem będą mogli rywalizować z wielką Skrą Bełchatów?
Każdy chce walczyć ze Skrą Bełchatów i nigdy nie wiadomo kto wygra. Przeważnie jest to Skra, ale już kilku drużynom udało się ją pokonać i to nie jednokrotnie.

Jak idą przygotowania częstochowskiej drużyny do sezonu?
Zdecydowanie dobrze. Właśnie dlatego graliśmy na Memoriale Zdzisława Ambroziaka, aby się jak najlepiej przygotować do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek PlusLigi. Udało nam się wygrać dwa mecze, a to na pewno cieszy i buduje materiał na kolejne treningi. Nikt nie narzeka na kontuzje, więc jest dobrze i z nadzieją patrzę na przyszłość.

Częstochowa ma nowego szkoleniowca. Jak ocenia Pan pracę Grzegorza Wagnera?
Byłem w grupie osób, która wybierała nowego trenera. Jego pracę już wcześniej określałem bardzo dobrze, dlatego postanowiliśmy go ściągnąć do Częstochowy.

Do zespołu dołączył także Dawid Murek. Jak podoba się Panu jego gra?
Myślę, że gry Dawida nie trzeba oceniać. On jest na tyle świetnym zawodnikiem, że na pewno przyda się w naszej drużynie. Jest bardzo doświadczony i młodsi koledzy mogą się od niego uczyć.

Jak się Panu podobał Memoriał Ambroziaka, bo kibice chyba są zadowoleni.
Bardzo mi się podobał i cieszę się, że zawodnicy na nim lepiej przygotowali się do ligi.

Jak Pan oceni wielki transfer w Jastrzębskim Węglu, którego wzmocnił Paweł Abramov?
Bardzo znane nazwisko, ale poczekajmy na to, co pokaże w rozgrywkach ligowych. Ostatnio miał kłopoty zdrowotne, co na pewno nie sprzyja jego formie.

Skra ma także dwóch wyśmienitych zawodników, którzy jednak nie mogą pomóc teraz swojej drużynie. Chodzi tu oczywiście o Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego. Czy myśli Pan, że mistrz Polski poradzi sobie bez tych dwóch graczy?
W lidze na pewno Skra będzie musiała sobie poradzić, ale najprawdopodobniej w listopadzie, bądź grudniu Ci zawodnicy dojdą do siebie i pomogą kolegom walczyć o najwyższe trofea.

Co Pan myśli o nowym pomyśle FiVB, który chciałby wprowadzić „złotą formułę", tzn. pierwszy atak po przyjęciu musi być wyprowadzony zza linii trzeciego metra.
– Wątpię, że to się przyjmie, ale mi osobiście ten pomysł się bardzo nie podoba. Zawodnicy już teraz po pięciu setach są bardzo zmęczeni, a taka nowa zasada przedłużyłaby znacznie mecz i same akcje. Zmieniłoby to cykl szkoleń, ponieważ zawodnicy musieliby pracować więcej nad kondycją i wytrzymałością.

* Rozmawiał Damian Skrzęta (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved