Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Mikołajczak: Brakuje nam zgrania

Paweł Mikołajczak: Brakuje nam zgrania

fot. archiwum

AZS Częstochowa w zakończonym wczoraj IV Memoriale Zdzisława Ambroziaka zajął bardzo dobre drugie miejsce. Jednak jak przyznaje atakujący akademików, Paweł Mikołajczak, jest jeszcze wiele rzeczy, które muszą poprawić przed startem ligi.

Częstochowianie z trzech rozegranych podczas Memoriału pojedynków, przegrali tylko jeden, ze Skrą Bełchatów. – To były trzy bardzo regularne sety, zakończone do 21. Zagraliśmy w tym spotkaniu w trochę eksperymentalnym składzie, właściwie drugim składem. Trener testował różne warianty ustawienia tak, żeby każdy miał szansę pograć – podsumowuje tamten mecz atakujący częstochowskiej drużyny, Paweł Mikołajczak i dodaje: – Brakuje nam też trochę zgrania. Mam nadzieję, że będzie dużo lepiej w Pluslidze.

Z pewnością akademicy w lidze będą chcieli pokazać lepszą siatkówkę. Jakie elementy siatkarskiego rzemiosła muszą więc poprawić? – Wszystko po kolei. Na pewno zgranie, konsekwencję w ataku, musimy pamiętać, żeby cały czas trzymać się założeń taktycznych. Jest jeszcze trochę tego, ale jestem dobrej myśli.

Dla młodego atakującego to będzie pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. W zeszłym sezonie grał w barwach pierwszoligowego BBTS Bielsko-Biała, a dwa lata temu w II lidze w Legii Warszawa. – Na pewno przejście do ligi wyżej jest krokiem do przodu – przyznaje i zapowiada: – Będę próbował jak najlepiej się pokazać i zdobyć jak najwięcej punktów dla drużyny. To był mój cel, żeby grać w PlusLidze, ale tak stopniowo, z sezonu na sezon coraz wyżej. Nie do końca myślałem szczerze mówiąc, że to nastąpi już teraz.Klub jest nowy, ale trener stary. Mikołajczak miał już okazję trenować pod okiem Grzegorza Wagnera w swoim poprzednim klubie. – Na pewno to będzie jakieś ułatwienie. Raczej wiem, czego się mogę spodziewać po trenerze i trener wie, czego po mnie. To działa w obie strony .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved