Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alojzy Świderek: Kibice czekają na sukces

Alojzy Świderek: Kibice czekają na sukces

fot. archiwum

- Praktycznie straciliśmy szansę gry o półfinał - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską po niedzielnej porażce z Holandią Alojzy Świderek, drugi trener reprezentacji siatkarzy za kadencji Lozano. - Ewentualna porażka w jakimkolwiek ze spotkań eliminuje nas z dalszej gry.

Jak ocenia pan spotkanie z Holandią, przede wszystkim w kontekście dalszej gry w turnieju?

Alojzy Świderek:Przykro z powodu porażki, tym bardziej, że praktycznie straciliśmy szansę gry o półfinał. Tak dotkliwa przegrana, biorąc pod uwagę dwa stracone sety z Hiszpanią stawia nas w bardzo trudnej sytuacji. By awansować potrzeba nam w takim wypadku trzech zwycięstw – z Belgią, Rosją oraz Bułgarią. Jeśli Rosja z kolei pokona Holandię, nawet te trzy wygrane mecze mogą nam nie dać awansu – zrównamy się punktowo ze Sborną, więc w grę wchodzić będzie stosunek setów, który jest dla nas dość niekorzystny.

Mimo wcześniejszych porażek z Holandią, nikt nie spodziewał się tak szybkiego meczu…Trudno mówić tutaj o przedmeczowych przewidywaniach, ale gra szczególnie w tych pierwszych dwóch setach, była mówiąc żargonem piłkarskim "do jednej bramki". Holenderki dominowały przede wszystkim dzięki grze w ataku. Polki w całym spotkaniu zdobyły w ataku 16 punktów, przy 32 punktach Pomarańczowych,. Statystyki mówią same za siebie.

Jaki wpływ będzie miała ta porażka na psychikę Polek?

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, bo nie jestem tak blisko zawodniczek. Teraz czeka je dzień odpoczynku, to da im możliwość odbudowania się, przystąpienia do tych kolejnych spotkań z charakterystyczną dla Polski fantazją, polotem, "po husarsku". Przy odrobinie szczęścia powinno nam się udać zwyciężyć w kolejnych spotkaniach i awansować dalej. Pamiętajmy jednak, że ewentualna porażka w jakimkolwiek ze spotkań eliminuje nas z dalszej gry.

Jak wypadają Mistrzostwa Europy ze strony organizacyjnej?

Jestem pod dużym wrażeniem, bo organizacja we wszystkich czterech miastach przebiega niebywale sprawnie. W dodatku prawdopodobnie padnie rekord oglądalności. Kibice bardzo wspierają siatkarki, czekają na sukces i mam nadzieję, że tak będzie do samego końca mistrzostw.

Rozmawiała Anna Wróblewska – wp.pl

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved