Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Zoran Terzić: To będą ciężkie i ciekawe mistrzostwa

Zoran Terzić: To będą ciężkie i ciekawe mistrzostwa

fot. archiwum

- W ostatnim czasie zdobyliśmy medale na mistrzostwach Europy i świata, nie wiemy co teraz się wydarzy, bardzo chcielibyśmy zdobyć kolejny medal, a co będzie czas pokaże - mówi Zoran Terzić, trener liderującej grupie D reprezentacji Serbii.

Robert Sarna: Jak ocenia pan grę swojej drużyny na tym turnieju?

Zoran Terzić: – Jestem zadowolony z dzisiejszego meczu. Reprezentacja Serbii jest najlepsza w swojej grupie. Dziś po raz drugi wygraliśmy bez straty seta, Jutro też czekają nas ciekawe mecze. Każda z drużyn poza Serbią rozgrywała pięć setów. Jutro będzie ciekawy mecz Azerbejdżan – Słowacja i może też dojść do zaciętego, być może pięciosetowego pojedynku. Inne grupy też są ciekawe.

Jak ocenia pan reprezentację Serbii po zmianach jakie się w niej dokonały?W każdej drużynie dochodzi do zmian, niemal co roku. Nie grają Spasojević Citaković, Simanić, lecz jest to normalna rzecz, taki jest sport. To nie trener decyduje o wyniku, tylko zawodniczki, które grają w danej chwili na boisku.

Czy Waszym celem jest zdobycie medalu na ME w Polsce?

Będą to bardzo ciężkie, a zarazem ciekawe mistrzostwa, w których pięć – sześć drużyn jest bardzo dobrych: Serbia, Holandia, Niemcy, Rosja, Włochy. W ostatnim czasie zdobyliśmy medale na ME i MŚ, nie wiemy co teraz się wydarzy, bardzo chcielibyśmy zdobyć kolejny medal, a co będzie czas pokaże.

Jak ocenia pan organizację ME w siatkówce kobiet w Polsce?

Od samego początku wiedziałem, że w Polsce jak to zwykle bywa będzie dobrze. Polska potrafi bardzo dobrze zorganizować imprezy siatkarskie, a co najważniejsze to hale nigdy nie są puste tak jak to bywa w innych krajach. Taki stan rzeczy jest tylko w Polsce, w żadnym innym kraju tak nie jest. Z kolei w Japonii hale wypełniają się w momencie, gdy gra reprezentacja gospodarzy, Nie wiem dlaczego tak jest akurat w Polsce, być może Polacy lubią sport.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved