Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Marek Fornal: Trzy punkty na wyjeździe liczą się podwójnie

Marek Fornal: Trzy punkty na wyjeździe liczą się podwójnie

fot. archiwum

- Bardzo obawiałem się tego meczu inaugurującego sezon. Zespół został bardzo przebudowany. Do kadry dołączyło wielu młodych zawodników, którzy nie są jeszcze ograni i tak jak przypuszczałem emocje wzięły górę nad umiejętnościami - przyznaje Marek Fornal.

–  Cieszy zwycięstwo, a trzy punkty na wyjeździe liczą się prawie podwójnie. Z wyniku jestem zadowolony, ale jeżeli chodzi o poziom gry to nie uniknęliśmy prostych błędów, które staram się w tym zespole wyeliminować. Mam nadzieję, że z każdym meczem będzie nam ta gra wychodziła coraz lepiej.- dodał szkoleniowiec – mówił bezpośrednio po spotkaniu z Resovią trener AZS Politechniki Krakowskiej

Przeprowadził pan sporo zmian zanim znalazł optymalny skład…

– Rzeczywiście nie ma u nas stałej szóstki. Zespół jest całością. Nie ma znaczenia czy to są grający zawodnicy czy rezerwowi. Każdy kto wejdzie na boisko ma dać z siebie wszystko i jak najwięcej w danym momencie potrafi.Ten pierwszy set nie był taki jaki życzyliby sobie kibice AZS-u…

– Młodzi zawodnicy nie wytrzymali presji i obciążenia psychicznego związanego z meczem. Wierzę jednak, że z każdym meczem będą się ogrywali i będzie to coraz lepiej wyglądało. Nad takim spotkaniem jak dzisiaj trzeba spokojnie usiąść i przeanalizować gdzie popełniamy błędy i je wyeliminować. Najważniejsze, że ci młodzi zawodnicy mają możliwość zdobywania doświadczenia. Muszą oni zdawać sobie sprawę, że każdy mecz będzie ciężki, bo nikt już na starcie się nie podda.

Czy sędziowie popełniali błędy?

– Popełniali. Sam dopatrzyłem się dwóch, trzech błędów, ale to były obustronne pomyłki, nie można powiedzieć, że mylili się tylko w jedną stronę. Ja zawsze tłumaczę swoim zawodnikom, że sędzia ma prawo się pomylić, bo może pewnych rzeczy nie widzieć. Trzeba spokojnie do takiej sytuacji podejść i nie denerwować się ich kontrowersyjnymi decyzjami. Dzisiaj sędziowie popełnili kilka błędów, ale kilka razy, co jest bardzo ważne, zmienili decyzje liniowych. Niestety, ale wciąż zdarza się, że liniowi są stronniczy.

Za tydzień spotkanie derbowe z zespołem Wandy. Zapewne wzbudzi ono duże emocje. W drużynie Wandy obecnie występuje trójka siatkarzy, którzy w zeszłym sezonie bronili barw AZS-u.

– Na pewno będzie to szczególny mecz dla tych zawodników. My będziemy przygotowywać się do tego spotkania jak do każdego ligowego meczu. Nie ma dla nas znaczenia, że akurat zagramy z Wandą. My mamy wyjść do meczu maksymalnie zmobilizowani i przygotowani. Jeżeli będziemy w stanie grać na swoim poziomie to jestem dobrej myśli. To dzisiejsze przetarcie było nam naprawdę potrzebne. Tak ciężko wywalczone zwycięstwo cieszy najbardziej.

* Rozmawiał: Ryszard Szawernoga

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved