Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Maja Ognjenović: Chcemy medalu

Maja Ognjenović: Chcemy medalu

fot. archiwum

- Byłyśmy niezwykle zdeterminowane. Chciałyśmy zwycięstwa i chcemy medalu - przyznała dla s24.pl jedna z liderek serbskiej reprezentacji, Maja Ognjenović. Serbki z kompletem zwycięstw  i bez straty seta prowadzą w grupie D.

Jesteście zaskoczone waszą formą? Dwa pierwsze dni turnieju w waszym wykonaniu były rewelacyjne.

Maja Ognjenović:Nie, ponieważ naszym celem jest zdobycie medalu. Podchodzimy z szacunkiem do wszystkich rywali. Zarówno spotkanie z Azerbejdżanem jak i Czechami potraktowałyśmy bardzo poważnie. Niemniej to nie były dla nas tak łatwe mecze, jak może się to wydawać obserwatorom.

Jakie elementy będziecie chciały poprawić?Rzeczywiście jeszcze nie wszystko funkcjonuje właściwie. W niektórych ustawieniach mamy problemy. W piątek spisywałyśmy się znakomicie w polu zagrywki. Przeciwko Czeszkom wyglądało to nieco gorzej, ale nadrobiłyśmy defensywą i atakiem. Przed nami starcie ze Słowacją, która prezentuje się naprawdę nieźle. Będziemy chciały połączyć wspomniane elementy i grać coraz lepiej.

Co zaważyło na waszym zwycięstwie nad niezwykle walecznymi Czeszkami?

Z perspektywy boiska nie jest mi łatwo ocenić spotkanie od strony siatkarskiej, ale mogę powiedzieć, że byłyśmy niezwykle zdeterminowane. Chciałyśmy zwycięstwa i chcemy medalu. Innym czynnikiem, który może działać na naszą korzyść, są czteromiesięczne przygotowania. Drużyna jest dobrze zgrana, gdyż występowała w różnego rodzaju turniejach. Poza tym nie kalkulujemy i gramy cały czas na maksymalnych obrotach.

Coraz głośniej wymienia się was w gronie faworytek do medalu. Czujecie presję wyniku?

Myślę, że nie odczuwamy jakiegoś specjalnego zdenerwowania. Taka lekka presja jest pozytywna i motywuje nas.

Rozmawiał Robert Błaszczyk – s24.pl

źródło: s24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved