Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K, gr. 1: CHTPS Chodzież wywiozło dwa punkty ze Świecia

II liga K, gr. 1: CHTPS Chodzież wywiozło dwa punkty ze Świecia

fot. archiwum

Pierwsza kolejka grupy pierwszej w drugiej lidze kobiet okazała się szczęśliwa dla CHTPS Chodzież, które pokonała beniaminka ligi Joker Mekro Świecie 3:2. Stanęły naprzeciw siebie dwa mocne zespoły i już na rozgrzewce widać było że spotkanie to do trzysetowych należeć nie będzie.

Obie drużyny wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane. Był to jednak pojedynek obfitujący w dużą ilość błędów własnych, obie drużyny traciły mnóstwo punktów z zagrywek, a rozgrywająca świeckiej drużyny  Katarzyna Wenerska spotkania tego do udanych nie może zaliczyć. Czterokrotnie przy próbach kiwnięcia nie zatrzymywał jej blok rywalek, lecz siatka. Na pochwałę w meczu mogą natomiast zasłużyć dwie najbardziej doświadczone zawodniczki. Po stronie Chodzieży była to Grajczak, która popisywała się kilkakrotnie asami serwisowymi, oraz do której było posyłanych większość piłek na siatce, a po stronie Jokera była to Butt-Hussaim która w ataku była nie do zatrzymania, a zagrywka sprawiała ogromne problemy rywalkom.

Spotkanie to było niewątpliwie kubłem zimnej wody dla drużyny świeckiej, która od lutego nie przegrała żadnego spotkania zarówno w lidze jak i w meczach sparingowych. Trenera Andrzeja Nadolnego, który w zeszłym sezonie prowadził również Pałac Bydgoszcz, czeka mnóstwo pracy z tym jakże bardzo młodym i perspektywicznym zespołem.

Joker Mekro Świecie – CHTPS Chodzież 2:3
(25:17, 22:25, 25:17, 24:26, 13:15)Składy zespołów:

Joker: Łukasiewicz, Lis, Hohn, Wojciechowska, Glama, Wenerska M,. Wenerska K., Butt-Hussaim, Kolanowska, Okoń i Starszak

CHTPS: Walkowiak, Lechmann, Seleżyńska, Zalewska, Kulish, Serafin, Grajczak, Rodaszyńska, Meckier, Dobosz, Lewandowska i Fidos

 

Zobacz również:

Wyniki 1. kolejki oraz tabela gr. 1 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved