Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Fabian Drzyzga: Będziemy dobrze przygotowani do sezonu

Fabian Drzyzga: Będziemy dobrze przygotowani do sezonu

fot. archiwum

Podczas ostatniego dnia Memoriału Zdzisława Ambroziaka zawodnicy Politechniki Warszawskiej ulegi zespołowi z Częstochowy. Każdy set rozstrzygane był w końcówkach. Zaważyły głupie błędy w końcówkach- przyznaje atakujący stołecznej drużyny, Jan Król.

Andrzej Wrona (środkowy AZS Częstochowy): – Trener kazał nam zagrać to spotkanie tak, żeby nie popełniać tylu błędów, co wczoraj. Politechnika popełniła tych błędów więcej od nas, zepsuli dużo zagrywek i myślę, że to zaowocowało wygraną w tym meczu. Są to spotkania towarzyskie i na pewno ważniejsze będą dopiero te w lidze . Dobrze zagrał dziś Łukasz Wiśniewski i Paweł Mikołajczak, który wszedł z ławki i kończył ważne piłki w końcówkach. Walczymy i będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo i jak najwyższa pozycję końcową. Musimy się jak najlepiej przygotować do sezonu, więc po to gramy w takiej imprezie jak Memoriał Z. Ambroziaka. Pozostał nam jeszcze jeden turniej – Memoriał Arkadiusza Gołasia, a potem już tylko liga.

Paweł Zatorski (libero AZS Częstochowy): – Wygraliśmy i to cieszy. Nie wiem, które miejsce zajęliśmy, ale to ma najmniejsze znaczenie. Wygrana pomimo, że 3:0 to nie była taka gładka, bo Politechnika w każdym secie zdobywała ponad 20 punktów. Ciągle była walka na boisku i żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Każdą przewagę, którą sobie wypracowywaliśmy warszawiacy zaraz odrabiali. Na pewno cieszy też to, że potrafimy wygrywać, bo muszę przyznać, że na tym turnieju są same dobre drużyny i nasza forma w miarę czasu rośnie. W ekipie  Częstochowy muszę wyróżnić Dawida Murka, który z każdym treningiem i meczem ciągnie tę drużynę do przodu .

Fabian Drzyzga (rozgrywający AZS Częstochowy): – Graliśmy bardzo spokojnie i wykorzystywaliśmy każdą nadarzającą się okazję do zdobycia punktu. Politechnika wyglądała na lekko zaspaną, może im się troszkę nie chciało. Wiadomo, to nie są najważniejsze mecze, do ligi zostały jeszcze dwa tygodnie. Mecz się odbył bez zbędnych emocji, ale fajnie, że wygraliśmy, bo to zawsze buduje dobrą atmosferę w zespole. Na szczęście większość chłopaków nie ma problemów zdrowotnych, wszyscy trenujemy, treningi są ciężkie, więc na pewno będziemy bardzo dobrze przygotowani do sezonu.Jan Król (atakujący Politechniki Warszawskiej): – Spotkania z Częstochową są zawsze z „takimi podtekstami" i pomimo, że to jest mecz sparingowy to chcieliśmy z nimi wygrać tak na spokojnie, ale nie wyszło. Zaważyły głupie błędy w końcówkach i niestety ponieśliśmy porażkę. Jestem pełen podziwu dla Pawła Zatorskiego, który na pewno za rok lub dwa zastąpi w kadrze Ignaczaka lub Gacka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved