Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Christina Bauer: Pokazałyśmy się z dobrej strony

Christina Bauer: Pokazałyśmy się z dobrej strony

fot. archiwum

W pierwszym meczu trzeciego dnia mistrzostw Europy Francuzki musiały uznać wyższość Włoszek. Tym samym podopieczne trenera Fabrice Viala pożegnały się z turniejem. O krótką rozmowę poprosiliśmy środkową reprezentacji Francji, Christine Bauer.

Włoszki były niewątpliwym faworytem tego spotkania, jednak pokazałyście, że stać was na dobrą grę, nawet przeciwko obecnym Mistrzyniom Europy. Jak możesz na gorąco skomentować to spotkanie?

Christine Bauer:Myślę, że pokazałyśmy się z dobrej strony. Nie grałyśmy pod presją, co było dla nas bardzo pomocne. Miałyśmy świadomość, że zespół Włoch jest bardzo mocną drużyną. Znałyśmy je z innych turniejów. Wiedziałyśmy na co je stać.

Dla was to już koniec walki o medal mistrzostw Europy. Jak możesz ocenić wasz występ tej imprezie?Naszym pierwszym celem był awans do drugiej rundy, niestety nie udało nam się go osiągnąć. W grupie przyszło nam rywalizować z bardzo mocnymi zespołami. Jesteśmy trochę smutne. Uważam jednak, że ten turniej był dla nas ważnym doświadczeniem, które może zaprocentować w przyszłości. Teraz musimy skupić się na treningach i pracy nad poprawą naszej gry.

Który mecz twoim zdaniem wyszedł wam najlepiej?

Myślę, że wczorajsze spotkanie. Niemki wystąpiły przeciwko nam pierwszym składem. Zagrałyśmy bardzo ambitnie, walczyłyśmy i uległyśmy minimalnie w czwartym secie.

To dla was drugi występ w Polsce w tym roku. Wcześniej występowałyście w kwalifikacjach do mistrzostw świata, które rozgrywane były w Rzeszowie. Który turniej był dla was lepszy? Gdzie twoim zdaniem pokazałyście się z lepszej strony?

Myślę, że tutaj we Wrocławiu zagrałyśmy lepiej. Bardzo lubimy występować w Polsce, macie tutaj świetną organizację i wspaniałą publiczność.

Jak zatem zapamiętasz mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce?

Przede wszystkim zapamiętam świetną organizację. Bardzo podobało nam się miasto, Wrocław. Myślę, że ta impreza na długo zostanie w naszej pamięci.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved