Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alojzy Świderek: Musimy zagrać naprawdę bardzo, bardzo dobrze

Alojzy Świderek: Musimy zagrać naprawdę bardzo, bardzo dobrze

fot. archiwum

- Odrzucić Holenderki od siatki - to jest recepta Alojzego Świderka na sukces reprezentacji Polski w ostatnim meczu grupy A rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy z drużyną "Oranjes".  - Ale wygrać z Holandią to nie jest sprawa prosta.

Panie trenerze, proszę się pokusić o podsumowanie meczu Polek z Chorwatkami.

Alojzy Świderek:Sam wynik meczu mówi za siebie – 3:0. Gra była trochę inna niż w piątek. Prawdą jest to, że Chorwatki chyba są najsłabszym zespołem tej grupy. Niemniej dominacja naszych zawodniczek była praktycznie przez cały mecz. Nie było problemów w grze.

Wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła nasze zawodniczki wykonywały dziś znakomicie.

Owszem, ale może to trochę spowodowane było tym, że przeciwnik był zdecydowanie gorszy niż Hiszpania. Sądzę, że jeśli Hiszpania będzie grała tak, jak grała w piątek i tak, jak gra w drugim swym spotkaniu (rozmawialiśmy w przerwie po drugim secie meczu Holandia – Hiszpania – przyp. DB), bo radzi sobie w sumie dobrze, to ma szanse zająć trzecie miejsce w grupie.W niedzielę będzie ważniejszy dla nas mecz, Polska – Holandia.

Tak, a stawką będzie praktycznie awans do półfinału. Bardzo rzadko, praktycznie nigdy, nie staram się przewidywać wyniku meczu. Według mnie, jeśli zagramy bardzo dobrze, to możemy wygrać. Ale musimy zagrać naprawdę bardzo, bardzo dobrze.

Uważnie przygląda się Pan Holenderkom. Jakie są ich mocne strony?

Zdecydowanie grają bardzo dobrze w ataku. Są świetnie zorganizowane blok-obrona. Rozgrywająca też jest niezła. Myślę, że problem mogą mieć tylko wtedy, jeśli zagramy zagrywką bardzo mocno, gdy będą miały piłkę daleko od siatki. Mają jednak Chaine Staelens, mają Manon Flier, które na skrzydłach grają bardzo dobrze. Mają zatem niejako punkty odniesienia, gdy przyjęcie nie będzie najlepsze. Ale powtarzam – sporą szansę mamy wtedy, gdy odrzucimy je od siatki.

Z mocną, odrzucającą zagrywką, mało kto może sobie poradzić. A inny sposób na Holenderki?

Czasami robią błędy między rozgrywającą, a środkiem. Piłka wysoka nie zawsze jest dokładna, czasem dwa metry od antenki. Ale może to jest specjalna taktyka. To są jednak problemy techniczne, a nie wynikające z taktyki gry .

Rozmawiał Daniel Bednarek – sport.onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved