Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Agnieszka Bednarek: Holenderki popełniły bardzo mało błędów

Agnieszka Bednarek: Holenderki popełniły bardzo mało błędów

fot. archiwum

- Nastawiłyśmy się na twardą walkę z nimi, ale w miarę wyrównany bój toczyłyśmy tylko w trzecim secie - z przykrością stwierdziła po meczu z Holandią Agnieszka Bednarek-Kasza. Polki pierwsze dwa sety ostatniego spotkania w grupie A oddały praktycznie bez walki.

Agnieszka Bednarek-Kasza: – Holandia to bardzo trudny przeciwnik, który popełnia bardzo mało własnych błędów. Nastawiłyśmy się na twardą walkę z nimi, ale w miarę wyrównany bój toczyłyśmy tylko w trzecim secie. Nasze rywalki zagrały dziś naprawdę rewelacyjnie. Może gdyby udało nam się tę walkę z trzeciego seta nawiązać nieco wcześniej, w pierwszym bądź drugim secie to ten mecz mógłby trwać dłużej i mieć inny przebieg.

Mariola Zenik: – Holenderki zagrały mecz na miarę swoich możliwości a w naszym zespole zawiodło niemal wszystko. Wszystkie zagrałyśmy poniżej swoich możliwości. Ja nastawiałam się na ostrą walkę ale Holenderki sprowadziły nas na ziemię. Nie załamujemy jednak rąk z tego powodu, cieszymy się z awansu do drugiej rundy i będziemy walczyć. Mamy trzy ważne mecze, które oczywiście chcemy wygrać. W kontekście meczu z teoretycznie najsilniejszym rywalem czyli Rosją na pewno musimy poprawić przyjęcie, które dziś było naszą największą bolączką.

Aleksandra Jagieło: – Ciężko jest mi powiedzieć co się stało. Wyszłyśmy na boisko skoncentrowane ale Holenderki na nas naskoczyły i nie potrafiłyśmy się szybko pozbierać. Nasza zagrywka nie wyglądała dziś tak jak powinna a to była woda na młyn holenderskiej rozgrywającej, która często stawiała na swoje skuteczne środkowe. Podstawą naszych problemów z atakiem było słabe przyjęcie. Szkoda, że nie udało się wygrać tego trzeciego seta choćby ze względu na tych fantastycznych kibiców w tej hali. Żeby myśleć o pierwszej czwórce nie możemy sobie już pozwolić na potkniecie. Musimy wygrać wszystkie trzy kolejne mecze ale w głowach mamy tylko ten najbliższy – we wtorek .Debby Stam: – Kluczem do zwycięstwa była dziś nasza dobra zagrywka i współpraca bloku z obroną, podobnie jak w pierwszym naszym meczu z Chorwatkami. Od początku wywarłyśmy na Polskim zespole sporą presję i to przyniosło efekty. Jestem bardzo dumna z zespołu. Te wyniki pierwszej rundy dają nam dużo pewności siebie przed kolejną fazą tych mistrzostw. W drugiej fazie każdy mecz będzie ważny a każdy przeciwnik groźny. Musimy zagrać tak dobrze jak dziś, nie tracić swojej koncentracji. Oczywiście najgroźniejszym rywalem będzie zespół Rosji ale my musimy myśleć na razie tylko o kolejnym meczu bo tutaj każde potknięcie może nas bardzo dużo kosztować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved