Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wyjazdowa inauguracja II ligi akademiczek z Radomia

Wyjazdowa inauguracja II ligi akademiczek z Radomia

fot. archiwum

Pojedynkiem z ekipą Szóstki, w Biłgoraju, drugoligowe zawodniczki zespołu AZS-u Politechniki Radomskiej zainaugurują w sobotnie popołudnie rozgrywki o ligowe punkty. Podopieczne trenera Aleksandra Klimczyka we własnej hali zagrają dopiero w 3. kolejce sezonu.

Radomskie siatkarki solidnie przepracowały okres przygotowawczy, dlatego też zwłaszcza kondycja powinna być ich niekwestionowanym atutem. Niestety, z dużym prawdopodobieństwem słabszą stroną będzie zgranie zespołu. Dyspozycja sportowa w konfrontacji z Szóstką stanowić będzie zatem niewiadomą. Ma to oczywiście związek z przetasowaniami kadrowymi, które w Politechnice to niemal coroczny rytuał. Podobna kolej rzeczy miała również miejsce przed tym sezonem. W ekipie z Radomia nie zobaczymy już: Anny Gnyś , Magdaleny Klat , Anny Tracz , Joanny Majkusiak czy Klaudii Januszewskiej . Z kolei do zespołu AZS-u powróciły Karolina Jaroszek oraz Iwona Lachowska . Działacze porozumieli się także z nowymi siatkarkami. Mowa o Phatty Arbuckle (prywatnie narzeczona siatkarza Jadaru, Sirianisa Hernandeza ), Joannie Walczak , Sandrze Dumie , Natalii Karbowskiej , Emilii Sekutowskiej , Magdalenie Cieplak i Marzenie Dobosz . – Mamy szeroką kadrę i z tego trzeba się cieszyć. Być może początkowo zabraknie jeszcze zgrania, z czasem powinno być tylko lepiej – powiedział szkoleniowiec radomskiego zespołu.

Spotkanie w Biłgoraju będzie dla akademiczek pierwszym z dwóch, które rozegrają w halach przeciwniczek. Za tydzień wyjadą zmierzyć się z Legionovią, a własnym fanom zaprezentują się 10 października. Wówczas podejmą AZS Politechnikę Warszawską.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved