Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiesław Popik: Cel to zajęcie ósmej pozycji

Wiesław Popik: Cel to zajęcie ósmej pozycji

fot. archiwum

W zakończonym dzisiaj turnieju siatkarskim w Iławie, pierwsze miejsce zajęły zawodniczki beniaminka PlusLigi Kobiet - Organiki Budowlanych Łódź. Trener łodzianek - Wiesław Popik - mówi dla Strefy Siatkówki między innymi o celach drużyny na przyszły sezon.

Jesteście beniaminkiem ligi. Jakie zadanie stoi przed pana zespołem w zaczynającym się lada moment nowym sezonie PlusLigi Kobiet?

Wiesław Popik (trener Organiki Budowlanych Łódź):
Mamy za zadanie utrzymać się przede wszystkim w pierwszej części tabeli, a później zobaczymy, jak będziemy wyglądać z formą oraz zdrowiem. Na razie cel to zajęcie ósmego miejsca, dającego pewny ligowy byt na następny sezon.

Jak oceniłby pan grę swoich podopiecznych w meczu z Centrostalem?
Mecz się odbył. Zagraliśmy go po podróży, w dodatku po raz pierwszy w tym zestawieniu. Wynik może ceszyc, gra na pewno nie.Które elementy należy zatem poprawić?
Wszystkie. Musimy pracować ciężko. Jest to nasze pierwsze granie, bowiem dopiero co wróciliśmy z obozu. Wierzę jednak, że będzie coraz lepiej. Nie możemy patrzeć na to, że wygraliśmy, tylko na to, jakie mamy mankamenty jeszcze do poprawienia.

To pana pierwsza wizyta w Iławie?
Nie, nie. Mam tu przyjaciela ze studiów Mieczysława Pietroczuka . Poza tym byłem tu wcześniej, chociażby na meczu Polska – Chiny, podczas którego Paweł Zagumny złamał palec.

W piątek rozpoczęły się Mistrzostwa Europy kobiet. Co reprezentacja Polski może w nich osiągnąć?
– Jako Polak muszę wierzyc w to, że zagramy na dobrym poziomie. Mam nadzieję, iż wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się wywalczyć ten upragniony medal.

* z Wiesławem Popikiem rozmawiał Michał Malinowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved