Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Trenerski dwugłos po meczu Polska-Hiszpania

Trenerski dwugłos po meczu Polska-Hiszpania

fot. archiwum

- Start Polki miały bardzo dobry. Przed meczem spodziewałem się, że moje dziewczyny zagrają lepiej w pierwszych setach bo liczyłem na zdenerwowanie Polek - przyznał po meczu Guido Vermuelen. - Byliśmy w pewnym momencie w bardzo dużych opałach -  powiedział Jerzy Matlatk.

Guido Vermuelen: Przede wszystkim ogromne gratulacje dla organizatorów. Zarówno dla moich zawodniczek jak i dla mnie było to niesamowite przeżycie. Start Polki miały bardzo dobry. My mieliśmy problem z przyjęciem, nie byliśmy w stanie skutecznie atakować. Później udało nam się zmienić taktykę, w wyniku czego zaczęliśmy zdobywać więcej punktów. To sprawiło, że moje zawodniczki zaczęły grać z uśmiechem, bawiły się siatkówką, grały radośnie jakby miały po osiemnaście lat.

Przed meczem spodziewałem się, że moje dziewczyny zagrają lepiej w pierwszych setach bo liczyłem na zdenerwowanie Polek. Tak się nie stało. Trzeci set jest zawsze bardzo trudny dla drużyny która prowadzi. Moje zawodniczki zaczęły realizować taktykę. Zagrały zmienną zagrywkę, atakowały tylko z piłek dobrze rozegranych i były skuteczne w grze pasywnym blokiem. Postawiliśmy na siatkówkę rodem z Azji.

Piąty set to zawsze loteria. Wygrała go reprezentacja Polski czego im gratuluję i ze swojej strony życzę im wszystkiego najlepszego w dalszych fazach turnieju.Jerzy Matlak: Myślę, że wszyscy chcieliby się dowiedzieć co się stało po tym drugim secie ale w sporcie nie ma prostych odpowiedzi. Byliśmy w pewnym momencie w bardzo dużych opałach. Nie pokuszę się o analizę z czego to wynikało ale cieszę się, że skończyliśmy zwycięsko. Mam nadzieję, że w następnych dniach zagramy bardziej uważnie tak jak to było w dwóch pierwszych setach.

Uważam, że te dwa przegrane przez nas sety to nie był efekt zmiany taktyki przez przeciwniczki ale nasza utrata koncentracji. Może dlatego, że pierwsze sety poszły za łatwo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved