Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Olsztynianie w II lidze będą szukać talentów

Olsztynianie w II lidze będą szukać talentów

fot. archiwum

Już dzisiaj (sobota, 26 września) rezerwy grającego w PlusLidze AZS-u UWM Olsztyn rozpoczynają kolejny sezon w drugiej lidze. Na pierwszy pojedynek udają się do Warszawy, gdzie zmierzą się z tamtejszą Legią.

Jesteśmy zespołem, który ma być zapleczem dla pierwszej drużyny występującej w PlusLidze – mówi Andrzej Grygołowicz , szkoleniowiec olsztynian. – Poprzez trening z młodymi adeptami siatkówki mamy ich przygotowywać do gry na wyższym poziomie.

Dlatego głównym celem drugoligowego zespołu, nie jest zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli, ale wyłowienie z 18-osobowej kadry największych talentów.

Naszym celem jest nauka i doskonalenie – potwierdza Grygołowicz. – Oczywiście każdy zawodnik będzie chciał zajść w rozgrywkach jak najdalej, ale to nie będzie najważniejsze. W tej drużynie bardzo często następuje rotacja w składzie. Mamy wiele nowych twarzy w kadrze, siatkarzy, którzy po raz pierwszy wystąpią na szczeblu drugiej ligi.W tym sezonie grupa 3, w której występuje AZS UWM II jest bardzo silna. W porównaniu do ubiegłych rozgrywek, ligę opuściły najsłabsze ekipy z Gdańska, a w ich miejsce przybyli Czarni Radom, beniaminek z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki. Do faworytów zaliczany jest Pekpol Ostrołęka, który pozyskał kilku dobrych zawodników, m.in. Grzegorza Pietkiewicza z Olsztyna.

W meczu z Legią Warszawa, AZS UWM II wzmocni Artur Jacyszyn , który znajduje się w składzie także u trenera Mariusza Sordyla .

Początek spotkania w stolicy, w sobotę o godz. 17.00.

Skład AZS UWM II

Rozgrywający : Michał Basaj, Kamil Obrębski;
Środkowi : Adam Kowzowicz, Ariel Tański, Wojciech Piłat, Dariusz Kurmin, Bartosz Dylak;
Atakujący : Grzegorz Krzan, Łukasz Olender, Krystian Władziński, Rafał Tomasik;
Przyjmujący : Michał Przybylski, Piotr Wiśniewski, Piotr Michalski, Wojciech Lotkowski, Artur Jacyszyn;
Libero : Maciej Pichłacz, Dorian Nawrocki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved