Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. D: Azerki lepsze od Słowaczek

ME, gr. D: Azerki lepsze od Słowaczek

fot. archiwum

Słowaczki nie wykorzystały szansy na awans już dzisiaj do drugiej rundy mistrzostw Europy. W Spodku grały  z Azerkami pięć setów, tak jak wczoraj z Czeszkami. Wczoraj jednak wygrały, natomiast dziś zeszły z boiska pokonane. Serbki natomiast wygrały z Czeszkami 3:0.

Spotkanie Azerbejdżanu i Słowacji było bardzo zacięte. Potwierdza to sam wynik i wygrana Azerek dopiero w tie-breaku. Najwięcej punktów dla Słowaczek zdobyła Ivana Bramborova – 13 oczek, mimo że nie wyszła ona w podstawowej szóstce, a pojawiła się dopiero w czwartej partii. Słowaczki grały jednak na dość niskiej skuteczności w ataku (33%), co nie jest zadowalającym osiągnięciem. Nieźle za to zagrały w przyjęciu – 87% pozytywnego i 41% perfekcyjnego. Zablokowały natomiast 10 piłek przy 16 blokach Azerek.

Najjaśniejszym punktem reprezentacji Azerbejdżanu była jak można się było spodziewać Natalia Mammadowa, która zdobyła łącznie 35 punktów, jej skuteczność w ataku wyniosła 48% co przy pięciosetowym meczu i tylu zdobytych punktach daje świetny wynik. Dzielnie wspierała ją Rahimowa, która zdobyła 15 „oczek". Można śmiało powiedzieć, że gdyby z drużyny Azerbejdżanu zabrać Mammadową, to nie miałby kto zdobywać punktów.

Słowacja – Azerbejdżan 2:3
(13:25, 25:19, 18:25, 25:22, 12:15)Składy zespołów:

Słowacja: Gogolova (11), Smak (2), Konecna (10), Pereira (11), Hroncekova (4), Kuciakova, Kleskenova-Kohutova (libero) oraz Viestova, Nosekova (3), Gonciova-Rojkova (12), Bramborova (13) i Crkonova (1)

Azerbejdżan: Maksimienko (9), Parkomenko O. (7), Parkomenko J. (6), Kowalenko (7), Mammadowa (35), Rahimowa (15), Korotenko (libero) oraz Mammadiarowa i Karimowa

Wypowiedzi pomeczowe:

Monika Smak (Słowacja): Popełniłyśmy więcej błędów, przez co musiałyśmy uznać wyższość naszych przeciwniczek. Ten mecz był dla nas bardzo ciężki. Gratuluję rywalkom zwycięstwa. Szkoda, że pomimo prowadzenia w piątym secie 11:9 zeszłyśmy pokonane.

Oksana Parkomenko (Azerbejdżan): Jesteśmy bardzo szczęśliwe z powodu wygranego meczu. Słowacja zaprezentowała bardzo dobrą siatkówkę. Widać, że są bardzo dobrze przygotowane do tego turnieju przez co, odniesione dziś zwycięstwo cieszy nas jeszcze bardziej, Popełniłyśmy mniej błędów dzisiaj, niż w dniu wczorajszym, przez co ta wygrana cieszy jeszcze bardziej.

Miroslav Cada (trener Słowacji): Popełniliśmy więcej błędów w ataku, jak i w bloku przez co przegraliśmy mecz. Gratuluję zwycięstwa drużynie Azerbejdżanu. Uważam, że zarówno Czechy, Słowacja jak i Azerbejdżan mają szanse awansu do kolejnej rundy.

Faig Garajew (trener Azerbejdżanu): Gra była bardzo zacięta. Tym bardziej cieszy nasze zwycięstwo, zwłaszcza że nie trenowaliśmy ze sobą przez dziesięć dni. Słowacja zagrała dziś dobry mecz. Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze, lecz jutro musimy zagrać jeszcze lepiej. Nasze zwycięstwo ma bardzo dużą wartość. Jutro zagramy ważny dla nas mecz z Czechami.

 


W drugim spotkaniu grupy D Serbki nie miały większych problemów z pokonaniem Czeszek, wygrały bez straty seta 3:0. Najwięcej punktów w zespole Serbii zdobyła Milena Rasic – 13 punktów. Skuteczność Serbek w ataku wyniosła 51%, zanotowały także 83% pozytywnego przyjęcia i 40% perfekcyjnego. W drużynie Czech na wyróżnienie zasługują Aneta Havlickova, która zdobyła 13 punktówu i Helena Havelkova 11 punktów. Czeszki miały tylko 38% w ataku i to był element, w którym znacząco ustępowały Serbkom. Widać, że Serbki maja dużą ochotę powtórzyć sukces z ostatnich Mistrzostw Europy, kiedy to zdobyły srebrny medal.

Po meczu powiedzieli:

Jana Senkowa (kapitan reprezentacji Czech): Siatkarki Serbii były dziś od nas zdecydowanie lepsze. Bardzo dobrze zagrały w ataku, większość z nich kończąc, przez co my nie mogłyśmy wyprowadzać kontr i dlatego uległyśmy rywalkom.

Jelena Nikolić (kapitan reprezentacji Serbii): Bardzo się cieszymy, że po raz drugi wygrałyśmy i awans mamy pewny. Mamy w pamięci poprzednie mistrzostwa, kiedy to awans nie zależał tylko od nas, ale musiałyśmy czekać na wynik meczu Polska – Holandia. Same stworzyłyśmy sobie wtedy taką sytuację i dlatego w tym turnieju będziemy dążyć do kolejnych zwycięstw. Może nasza gra nie była rewelacyjna, ale pewne zwycięstwo cieszy.

Tana Krempaska (trener reprezentacji Czech): Gratuluję zespołowi Serbii. Był od nas lepszy. Nam brakowało dziś odpowiedniego nastawienia i waleczności. Pozostało nam jedno spotkanie nadziei.

Zoran Terzic (trener reprezentacji Serbii): Podobnie jak wczoraj, jestem bardzo zadowolony. Wygraliśmy 3:0 i to musi satysfakcjonować. Natomiast, co do naszej gry, to nie zagraliśmy aż tak dobrze jak potrafimy. W pierwszym secie pokazaliśmy grę na wysokim poziomie. Później, a szczególnie w drugim secie mnożyły się błędy z obu stron. Jednak nasze oczekiwania spełniliśmy. Wygraliśmy dwa mecze po 3:0 i dlatego do kolejnych przystąpimy z taką samą chęcią zwyciężania.

Czechy – Serbia 0:3
(19:25, 21:25, 18:25)

Składy zespołów:

Czechy: Senkova (1), Plchotova (3), Kalistova (3), Matuszkova (1), Jelinkova (1), Havelkova (11), Tomanova (libero) oraz Adlerova (3), Hasalikova, Muhlsteinova (3), Havlickova (13) i Jasova

Serbia: Nikolić (6), Ognjenović (2), Derisilo (9), Krsmanović (7), Molnar (11), Rasić (13), Popović (libero) oraz Majstorović (2), Antonijević (2) i Brakocević (1)


Zobacz także:
Wyniki i tabela grupy D mistrzostw Europy siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved