Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Drugi dzień turnieju Kinder+Sport

Drugi dzień turnieju Kinder+Sport

fot. archiwum

Zabrze przeżywa prawdziwy napływ młodych talentów siatkarskich. W Hali Widowiskowo - Sportowej MOSIR rozegrane zostały kolejne mecze w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport. Dzisiejsze spotkania wyłoniły pierwsze ósemki poszczególnych grup turniejowych. Emocji nie brakowało!

Pierwsze spotkania rozpoczęły się już o 9 rano. Od samego początku dało się wyczuć spore napięcie wśród młodych zawodników. Napięciu towarzyszyły jednak pozytywne emocje, związane z kolejnymi rozgrywkami oraz dobrą zabawą. Uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami oraz wrażeniami z tej imprezy. Wszyscy zgodnie podkreślają, że tegoroczne rozgrywki są bardzo dobrze zorganizowane, a poziom prezentowany przez przyjezdne drużyny jest wysoki. – W tym roku organizacja turnieju jest zdecydowanie lepsza niż w poprzedniej edycji. Rok temu były spore problemy z posiłkami, teraz jest dużo lepiej. Trenuję czwórkę chłopców. Uważam, że ta grupa jest bardzo wyrównana, każdy może zająć pierwsze miejsce. Cieszę się, że w Polsce organizowane są turnieje, w których zmierzyć się mogą młodzi zawodnicy. Jest to świetny sposób na aktywizację młodych ludzi. Dzieciaki muszą być sprawne fizycznie, bo siatkówka tego od nich wymaga. Pewne jest, że dzięki takim turniejom młodzi zawodnicy podnoszą poziom swoich umiejętności – komentuje Inga Ceglarska , trenerka SP4 Bydgoszcz. Bydgoski zespół ma powody do dumy, dzisiejsze spotkania były bardzo dobre w ich wykonaniu, w efekcie czego młodzi chłopcy awansowali do pierwszej ósemki i jutro zmierzą się w dalszej walce o medale.

Do finałowej grupy awansowały również zawodniczki UKS Jasieniak Gdańsk. Pomimo faktu, że dziewczęta mają dopiero po 12 lat, mogą pochwalić się sporym doświadczeniem turniejowym. – Nie jest to nasz pierwszy występ. Startujemy w tych rozgrywkach już po raz kolejny. W zeszłym roku uzyskałyśmy bardzo dobrą lokatę, bo aż drugie miejsce. Cały czas przygotowywałyśmy się do tego turnieju; regularne treningi i obozy siatkarskie przynoszą rezultaty – nie bez dumy opowiada jedna z zawodniczek gdańskiej ekipy.

Powody do dumy mieli również zawodnicy MSPS Inowrocław. Ich rywalizacja z drużyną SP Wieszczęta wzbudziła duże emocje wśród osób zgromadzonych w hali. Mecz obu trójek był bardzo wyrównany i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Pikanterii dodawał fakt, iż wyżej wymienione zespoły spotkały się w zeszłym roku w finale (finał dwójek chłopców – przypomina red.). Wtedy górą były SP Wieszczęta, dziś zwyciężyła drużyna z Inowrocławia. – W poprzedniej edycji turnieju zmierzyliśmy się z nimi w finale. Nazywali się wtedy Bielsko – Biała i to oni wygrali. W tym roku daliśmy z siebie wszystko, zagraliśmy tak, jak sobie to wymarzyliśmy i to my byliśmy górą. Dużo trenowaliśmy, włożyliśmy w naszą grę dużo pracy i energii – zgodnie relacjonują zawodnicy MSPSu.Komplementów swoim zawodnikom nie szczędził trener Zbigniew Nowak : – Są to młodzi zawodnicy, ale spokojnie mogę powiedzieć, ze to był ich mecz życia. Odegrali się po zeszłorocznej porażce. Początkowo nie byłem zadowolony, że moi chłopcy na tak wczesnym etapie zmierzą się z tą drużyną, to był dla nich przedwczesny finał. Cieszę się jednak, że zwyciężyli i wierzę, że teraz będzie już z górki. Chłopcy przełamali się psychicznie. Praktycznie przez cały mecz przegrywali dwoma, trzema punktami, a w ostatecznym rozrachunku to oni zwyciężyli trzema oczkami. Świadczy to o charakterze tych chłopców. Jesteśmy na najlepszej drodze do tego, by zdobyć jeden z medali. Trener zwrócił także uwagę na wysoki poziom tegorocznych rozgrywek. „Jestem tu już po raz kolejny, w ciągu 15 lat zdobyłem parę medali, ale w tym roku poziom w trójkach jest niesamowicie wysoki. Już dawno nie było tak wysokiego poziomu, przede wszystkim technicznego.”

Mottem programu Kinder+Sport jest aktywne pokolenie. Organizatorzy zgodnie podkreślają, że niezmiernie ważna jest aktywizacja młodzieży oraz wpojenie im zasad zdrowej rywalizacji. Wszystkiemu towarzyszyć ma dobra zabawa. Cel został osiągnięty. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, zarówno tych wygrywających, jak i przegrywających. I choć szkoda przegranej szansy na zdobycie nagrody, najważniejsze jest rozwój własnych umiejętności oraz sprawdzenie swoich sił w rywalizacji z rówieśnikami. – Bardzo żałuję, że moi zawodnicy nie uzyskali awansu do pierwszej ósemki. Tym razem się nie udało, ale liczę na lepszy start w przyszłym roku. Rozmawiałem ze swoimi chłopcami, oni również czują niedosyt. Bardzo chcieli wyjechać do Maceraty i spotkać się z Sebastianem Świderskim. To dla nich spełnienie marzeń. Bardzo ważne jest, aby dzieci i młodzież, która dopiero zaczyna swoją przygodę z siatkówką, mogła wzorować się na swoich idolach. Cieszy mnie bardzo, że w tej edycji organizatorzy postawili na większy rozgłos medialny. Istotne jest, aby o takich turniejach wiedziała jak największa grupa osób – komentuje trener jednej z przegranych drużyn.

Z powyższym stwierdzeniem zgadza się również Andrzej Stelmach . Reprezentant Polski przyjechał dziś do Zabrza specjalnie po to, aby móc poobserwować młodych zawodników: – Na takim turnieju pojawiłem się po raz pierwszy. Jestem pod dużym wrażeniem, rzadko kiedy można spotkać tyle zdolnej młodzieży na jednym turnieju. Widać, że jest popyt na siatkówkę. Sukcesy reprezentacyjne skłaniają młodzież do wysiłku, do treningów. Siatkówka jest bardzo popularna, co powoduje wzrost liczby trenującej młodzieży. Jest to duży plus. Dzieci nie musza siedzieć przed komputerem, mogą zamiast tego iść na salę i potrenować. Jestem pod wrażeniem również gabarytów fizycznych tych młodych ludzi. Andrzej Stelmach przyznał, że jako dziecko nie uczestniczył w turniejach mini siatkówki: – W moich czasach nie było takich imprez. Nigdy nie miałem okazji występować w takim turnieju, ale polecam je wszystkim dzieciakom. Wszyscy trenujemy po to, aby móc potem sprawdzić swoje siły i umiejętności, a każdy odniesiony sukces zachęca do dalszego wysiłku. Najważniejsza jest motywacja do pracy, nie należy się bać lub zrażać porażkami.

Pojawienie się Andrzeja Stelmacha było dużym wydarzeniem. Siatkarz chętnie rozdawał autografy oraz pozował do zdjęć z młodymi uczestnikami turnieju. Jutro swoje przybycie zapowiedzieli Piotr Gruszka oraz Paweł Woicki . Możliwość spotkania z reprezentantami Polski jest dużą niespodzianką dla wszystkich przybyłych na Ogólnopolski Turniej Kinder+Sport. Bez wątpienia sukcesy polskiej reprezentacji wpływają na postawę młodych ludzi. – Sukcesy reprezentacji mają duży wpływ na tych młodych chłopców. Dzieci chcą się spotykać ze swymi idolami, iść w ich ślady. Siatkówka jest bardzo popularnym sportem w Polsce, to cieszy. Wystarczy spojrzeć na trybuny, na mecze przychodzą całe rodziny. Sport wychowuje – mówi Zbigniew Nowak , trener MSPS Inowrocław. Z powyższą opinią zgadza się również Jacek Podpora , trener Resovii Rzeszów: – Jako osoba zainteresowana siatkówką i zajmująca się nią, mogę powiedzieć, że sukcesy naszej reprezentacji mają duży wpływ na wzrost zainteresowania młodzieży tą dyscypliną sportu .

Zarówno organizatorów, jak i osoby postronne cieszy aż tak duże zainteresowanie sportem. Sport bowiem kształci i wychowuje, a zdobyte umiejętności przydadzą się nie tylko na siatkarskim boisku.

Rozmawiała Małgorzata Myl (Strefa Siatkówki)


 

Drużyny awansujące do pierwszej ósemki:

Dwójki dziewcząt: UKS 9 Łódź (łódzkie), ST 50 Wrocław (dolnośląskie), UKS Libero Starogard Gdański (pomorskie), Gedania Gdańsk (pomorskie), MKS Bobowa (małopolskie), UKS Jagiellończyk Biała Podlaska (lubelskie), MKS MOS Wieliczka (małopolskie), UKS 6 Biała Podlaska (lubelskie)

Trójki dziewcząt: MKS MOS Wieliczka (małopolskie), LKPS Borowno (śląskie), UKS Mońki (mazowieckie), MKS Wodzisław (śląskie), UKS Jasieniak Gdańsk (pomorskie), MKS Sulechów (lubuskie), Skra Bełchatów (łódzkie), SKS Malbork

Czwórki dziewcząt: MUKS Poprat Stary Sącz (małopolskie), MOSIR Mysłowice (śląskie), UKS Remisz Świdnik (lubelskie), Skra Bełchatów (łódzkie), Calisia Kalisz (wielkopolskie), UKS 2 Milicz (dolnośląskie), Sandecja Nowy Sącz (małopolskie), UKS Środa Wielkopolska (wielkopolskie)

Dwójki chłopców: UKS Braniewo (warmińsko-mazurskie), UKS Turek (wielkopolskie), MOS Wola Warszawa (mazowieckie), UKS Międzyrzec Podlaski (lubelskie), UKS Plas Warszawa (mazowieckie), SP 57 Łódź (łódzkie), SP Tomaszów (łódzkie), Resovia Rzeszów (podkarpackie)

Trójka chłopców: MSPS Inowrocław (kujawsko-pomorskie), SP 56 Łódź (łódzkie), MKS Bobowa (małopolskie), SP Wieszczęta (śląskie), UKS w Jastarni (pomorskie), UKS Serbinów (lubelskie), RCS Radom (mazowieckie), Olimpijczyk Drawsko (zachodnio-pomorskie)

Czwórki chłopców: SP 4 Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie), NTS „Trójka” Nakło (kujawsko-pomorskie), SP 56 Łódź (łódzkie), SP 19 Kędzierzyn (opolskie), SP 12 Wiking Tomaszów, Resovia Rzeszów (podkarpackie), UMK MOS Wola Warszawa (mazowieckie), UKS Oczko 15 Białystok (podlaskie).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved