Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rusza XXIX edycja Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Rusza XXIX edycja Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

GALS to jedna z najstarszych amatorskich lig na Mazowszu. Przewinęło się przez nią mnóstwo drużyn. Kolejne emocje już od 26 września. Jak przystało na nowoczesną ligę, w GALS-ie od tego sezonu pojedynki będą toczone według nowych przepisów.

Ciekawym zjawiskiem jest również pojawianie się nazw sponsorów w nazwach drużyn. Widać, że mimo amatorskiej ligi marketing zespołów jest na najwyższym poziomie. Mecze odbywają się w Grodzisku Mazowieckim w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Runda zasadnicza potrwa do 7 listopada, następnie najlepsze zespoły w poszczególnych ligach wyłonią play-offy.

Tytułu broni drużyna Apudu Grodzisk Mazowiecki. Jak co roku, jest on głównym kandydatem do mistrzowskiego tytułu. Groźnymi rywalami dla „Apudziaków" mogą być oba beniaminki – Puma Puszcza Mariańska oraz OSiR Mszczonów. Chęć na tytuł może mieć również Olimp Błonie. Warto również nie zapominać o wicemistrzu GALS – OSiRze Żyrardów, który może pokrzyżować plany najlepszym. Natomiast Moherowe Berety odgrażają się, że znacznie odmłodzili zespół i także chcą powalczyć o podium. Outsiderem w tym gronie wydaje się zespołów z warszawskich Włoch. Ale boisko zweryfikuje wszystkie typowania.

Druga liga wydaje się bardzo wyrównana i ciężko przed rozpoczęciem rozgrywek wytypować głównego kandydata do awansu. Trzecia liga została podzielona na dwie grupy – mocniejszą oraz słabszą.Plan sobotnich meczów:

I liga:

16:00 Czarny Sztylet – Moherowe Berety
18:00 Apud – Osir Mszczonów
18:00 Osir Żyrardów – Puma
18:00 Bossa-Olymp – Corragio

II liga:

14:00 Czarni – Devolley
14:00 18/41 – Adamka-Anjar
16:00 T.G. Sokół – Sparta 1
16:00 Sparta Old – KGK

Więcej na stronie siatkowka-grodzisk.pl

źródło: siatkowka-grodzisk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved