Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Małgorzata Glinka: Gra w reprezentacji to nie tylko wielki przywilej

Małgorzata Glinka: Gra w reprezentacji to nie tylko wielki przywilej

fot. archiwum

- Miejsce w finałowej czwórce będzie fantastycznym wynikiem. Trzeba pamiętać, że ta drużyna powstała przed kilkoma miesiącami - mówi dziennikowi "Gazeta Prawna" legenda polskiej siatkówki Małgorzata Glinka-Mogentale.

Gdzie będzie pani oglądała mistrzostwa Europy?

Małgorzata Glinka: Głównie w domu. Może przyjadę do Łodzi na dzień albo dwa. Ale głównie będę dopingowała dziewczyny sprzed telewizora.

Trener Andrzej Niemczyk w jednym z wywiadów powiedział, że dla tego zespołu awans do półfinału będzie ogromnym sukcesem. Czy pani też jest tego zdania?Miejsce w finałowej czwórce będzie fantastycznym wynikiem. Trzeba pamiętać, że ta drużyna powstała przed kilkoma miesiącami. Na co stać dziewczyny? Naturalnie przed mistrzostwami wszyscy są pełni nadziei i myślą tylko o walce o medale. Na parkiecie, gdy trzeba walczyć o punkty, to wszystko już wygląda odrobinę inaczej, wtedy są ważne nie nadzieje i dobre chęci, ale głowa. Najważniejsze, by opanować stres.

Właśnie stres okazał się ostatnio największym przeciwnikiem polskiej ekipy. Nawet Dorota Świeniewicz zrezygnowała w ostatniej chwili, bo nie radziła sobie z krytyką i oczekiwaniami, a przecież to była zawodniczka z najdłuższym stażem w ekipie Jerzego Matlaka. Do tego dochodzą jeszcze porównania do Złotek Andrzeja Niemczyka. Czy to nie podziała demobilizująco na dziewczyny, nie usztywni ich?

Jednych to usztywni, innych zmobilizuje, to zależy od człowieka. A od porównań i tak się nie ucieknie i należy się po prostu do tego przyzwyczaić. Czas leci, era pewnych zawodniczek już się skończyła i nie powróci, mimo to kibice będą wspominać dawne, dobre czasy. A ja wiem, że gra w reprezentacji to nie tylko wielki przywilej, ale i ogromne obciążenie fizyczne i psychiczne. Przez 14 lat kariery łączyłam grę w reprezentacji z występami w lidze. W końcu przyszedł ten moment, gdy trzeba było sobie powiedzieć dość, dlatego zdecydowałam się na zrobienie przerwy na macierzyństwo. A dziewczyny? One są młode, mają wspaniałego, bardzo mądrego trenera, są chętne do pracy, pełne zapału. Na nich nie ciąży żadna presja, każdy zdaje sobie bowiem sprawę, że ta ekipa dopiero się tworzy, że dopiero zbiera doświadczenie na arenie międzynarodowej.

To wszystko jest zrozumiałe, ale kibice są spragnieni medalu…

Przecież każda z nich zapewne nie myśli o niczym innym, jak o tym, by pokazać się z jak najlepszej strony. Jestem przekonana, że one zrobią wszystko, by zaprezentować się na polskich parkietach jak najlepiej. Dla siebie, dla kibiców, dla rodziny czy dla przyjaciół.

Więcej w serwisie dziennik.pl

źródło: Dziennik, Gazeta Prawna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved