Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bartosz Kawka: Cel na najbliższy sezon jest jasny

Bartosz Kawka: Cel na najbliższy sezon jest jasny

fot. archiwum

Już za dwa dni zaczynają się rozgrywki II ligi mężczyzn. W związku z tym wydarzeniem kilka słów o przygotowaniach i meczach sparingowych Rafako oraz celu na najbliższy sezon, powiedział środkowy raciborskiej drużyny - Bartosz Kawka.

To będzie twój drugi sezon w Raciborzu, dlaczego zdecydowałeś się zostać?

Bartosz Kawka:Zgadza się, to mój drugi sezon w Rafako. Postanowiłem zostać, ponieważ tutaj studiuję i nie chciałem zmieniać uczelni. Ponadto atmosfera w zespole jest bardzo dobra.

Jak spisaliście się w meczach kontrolnych? Nad czym trzeba jeszcze popracować?

Do tej pory sparowaliśmy z BBTS-em Bielsko Biała (2:2), Burzą Wrocław (wygrana 3:2) i Volleyem Rybnik (przegrana 2:3). Uważam, że dobrze wypadliśmy na turnieju Beskidy 2009, gdzie pokonaliśmy Jaworzno oraz nieznacznie przegraliśmy z mistrzem Czech. Sprawa wyniku z Bielskiem była otwarta, ale niestety nie udało się wygrać. Jednak wyniki meczów kontrolnych są mało istotne. Najważniejsze jest to, żebyśmy zgrali się ze sobą i wykonywali założenia taktyczne, które wprowadza trener. Moim zdaniem, powinniśmy popracować głównie nad regularnością zagrywki.Za dwa dni inauguracja ligi, jest trema?

Myślę, że nie ma tremy. Do meczów podejdziemy skoncentrowani i nie zlekceważymy żadnego przeciwnika. Już w tą sobotę jedziemy do Siemianowic Śląskich, aby zmierzyć się z beniaminkiem ligi. Wynik zweryfikuje boisko, jednak nie ukrywam, że włożymy wszystkie siły, żeby wywieźć stamtąd komplet punktów.

Jaki macie cel na najbliższy sezon?

Naszym celem jest pierwsza czwórka. Jak wyjdzie, zobaczymy na koniec sezonu. Jednak jestem dobrej myśli i wierzę, że wszyscy stanowimy zespół. Mam nadzieję, że każdy dołoży swoją cegiełkę i wspólnym wysiłkiem uda nam się „zbudować" sukces.

Rozmawiała Magdalena Rzepka, Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved