Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Świątynia siatkówki gotowa do rozpoczęcia mistrzostw Europy

Świątynia siatkówki gotowa do rozpoczęcia mistrzostw Europy

fot. archiwum

Już jutro rozpoczyna się największa siatkarska impreza w historii Polski. Na parkiet wybiegną najlepsze żeńskie zespoły Europy. W Katowicach zobaczymy Serbki, Słowaczki, Czeszki oraz reprezentantki Azerbejdżanu. Wszystko jest już gotowe.

Na dzień przed rozpoczęciem imprezy, wszystkie ekipy są już w hotelu i z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie rywalizacji. Na katowickiej konferencji przed rozpoczęciem zmagań pojawili się trenerzy i kapitanki wszystkich czterech zespołów, oraz organizatorzy z ramienia Europejskiej Federacji Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Ogromnie się cieszę, że jestem w Katowicach. O Polsce i o tym mieście słychać nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Polacy żyją siatkówką, dlatego jestem przekonana, że całe mistrzostwa, ale i te mecze rozgrywane w Katowicach, to będzie wspaniałe wydarzenie – podkreśliła Banu Can Schurmann, która jest przewodniczącą Jury w Katowicach. Ciepłych słów pod adresem śląskiego miasta nie krył także inny członek jury Willy Bruninx:Każdy, kto się interesuje siatkówką wie, że Polska jest znakomitym ambasadorem tej dyscypliny na świecie. Ogromnie cieszę się, że te mistrzostwa odbywają się również w Spodku. Znam tą arenę już od dawna, ale teraz po modernizacji jest jeszcze piękniejsza. Poza tym takiej atmosfery na trybunach jak w Katowicach nie ma nigdzie indziej na całym świecie – zaznaczył.

Jedynym zmartwieniem organizatorów wydaje się być frekwencja na trybunach. – Wiadomo, że chcielibyśmy zapełnić trybuny w 100 procentach. Ale jeśli nie grają Polki to w tak dużej hali jak Spodek jest to bardzo ciężkie zadanie. Rozdaliśmy bardzo wiele wejściówek do szkół, dla dzieci i myślimy, że na każdym spotkaniu będzie około 5-6 tysięcy ludzi. To też swojego rodzaju akcja promocyjna siatkówki, aby młodzi ludzie zaczęli uprawiać tę dyscyplinę – wyjaśnił przedstawiciel PZPS na Katowice, Marek Kisiel.O aspekt sportowy, kibice oglądający spotkania mogą być spokojni. Wszystkie cztery zespoły zapowiadają walkę o każdą piłkę i o to, żeby zagrać w następnej rundzie – również w Katowicach. I choć głównymi faworytkami do zwycięstwa w tej grupie są Serbki, to walka o kolejne dwa miejsca premiowane awansem wydaje się być bardzo ciekawa. – Musimy pokazać, na co nas stać. Faworytkami jesteśmy na papierze, ale i tak wszystko zweryfikuje boisko. Wierzę, że awansujemy i włączymy się do walki o medale – powiedziała z nadzieją gwiazda serbskiej drużyny Jelena Nikolić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved