Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > M. Zenik: O medale będą walczyły Włoszki, Holenderki, Serbki i my

M. Zenik: O medale będą walczyły Włoszki, Holenderki, Serbki i my

fot. archiwum

- Będzie dobrze, jeśli cały zespół zagra na najwyższym poziomie. Gdy spełnimy ten warunek, powinnyśmy awansować do czwórki - powiedziała dla "Przeglądu Sportowego" libero polskiej reprezentacji, Mariola Zenik.

Czy porażka w sparingu z Włochami na trzy dni przed rozpoczęciem mistrzostw Europy wzbudziła w polskiej ekipie jakiś niepokój?

Mariola Zenik: Jako doświadczona zawodniczka jestem już przyzwyczajona, że przed samym turniejem zdarza się nam zagrać trochę słabiej. Z tego meczu, rozgrywanego bez udziału publiczności, nie wyciągałabym zbyt daleko idących wniosków. Wydaje mi się, że te zawody rozpoczniemy w lepszej dyspozycji. W meczach grupowych możemy się wprawdzie prezentować nieco słabiej, ale oczywiście musimy wygrywać. Z każdym kolejnym meczem powinnyśmy się rozkręcać. Jesteśmy przygotowywane przede wszystkim do rywalizacji z lepszymi zespołami. Forma musi przyjść w odpowiednim momencie i na to liczymy.

Kilka dni przed mistrzostwami Europy w Turcji, polscy siatkarze wręcz zdemolowali silnych rywali podczas memoriału Huberta Wagnera i potem utrzymali świetną formę. Jak widać w przypadku pań jest nieco inaczej…– Inaczej gra się na ważnej imprezie, a inaczej przy pustych trybunach. Proponuję, aby zapomnieć już o sparingu z Włoszkami. On był dla nas dodatkowym bodźcem do pracy i każda z nas na pewno wyciągnie wnioski z tej porażki.(..)

Na co stać reprezentację Polski w finałach ME?

– Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby jedno czy dwa ogniwa w drużynie zawiodły, bo przeciwniczki natychmiast to wykorzystają. Będzie dobrze, jeśli cały zespół zagra na najwyższym poziomie. Gdy spełnimy ten warunek, powinnyśmy awansować do czwórki. Moim zdaniem o medale będą walczyły Włoszki, Holenderki, Serbki i nasz zespół.

Czyli pani zdaniem te cztery ekipy można uznać za faworytki?

– Może wśród nich są jeszcze Rosjanki, choć dziś to zupełnie inny zespół niż jeszcze podczas poprzednich mistrzostw. Z tamtego składu zostały tylko Natalia Safronowa i Jekatierina Gamowa. Rosjanki na pewno będą groźne, ale wymienione wcześniej ekipy „na papierze" wydają się silniejsze.

* Więcej przeczytasz w „Przeglądzie Sportowym".
* Rozmawiali Robert Blesiński  i Jarosław Paradowski

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved