Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jelena Alajbeg: Możemy pokusić się o niespodziankę

Jelena Alajbeg: Możemy pokusić się o niespodziankę

fot. archiwum

Dla Jeleny Alajbeg głównym celem reprezentacji Chorwacji na zbliżajacych się Mistrzostwach Europy jest wyjście z grupy. Zawodniczka wierzy jednak, że jej drużyna ma szansę na medal. Chorwatki będą grupowymi rywalkami reprezentacji Polski.

Chcemy wyjść z grupy, ale zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie. W kolejnej rundzie nasza grupa połączy się z grupą C, w której grają Rosja, Białoruś, Bułgaria i Belgia, a tam wszystko może się zdarzyć. Czujemy się silne i sądzę, że możemy pokusić się o niespodziankę – powiedziała Jelena Alajbeg.

Chorwatki zainaugurują swoje zmagania na Mistrzostwach Europy od konfrontacji z reprezentacją Holandii. – Nie sądzę, że mecz z Holandią będzie punktem zwrotnym na tym turnieju. Oczywiście jest to bardzo trudny przeciwnik, a do tego będzie to nasz pierwszy mecz na tym turnieju, a to zawsze trudne. My nie mamy nic do stracenia, to Holenderki przyjadą na ten turniej w roli faworytek. Nawet jeśli nam się uda pokonać Holandię, to jeśli przegramy z Polską i Hiszpanią, to nic nam ta wygrana nie da. Bardzo trudne zadanie czeka nas w meczu z Poską, bo gra na swoim terenie, wśród swoich wspaniałych kibiców, którzy towarzyszą drużynie nawet, kiedy nie gra u siebie. Szansą dla nas może być brak w polskiej ekipie Katarzyny Skowrońskiej – powiedziała Chorwatka. – Głównymi faworytkami jak zwykle, są Włochy, Holandia, Serbia i Polska, która gra przy swojej publiczności, ale brakuje w niej kilku kluczowych zawodniczek. Są jeszcze Rosja i Turcja, do której powróciła Neslihan. Wszystko się może zdarzyć, ale dla mnie największym faworytem są Włoszki – wyjaśniła Alajbeg.

źródło: inf. własna, sportnet.hr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved