Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Gwiazdy siatkówki w Zdzieszowicach

Gwiazdy siatkówki w Zdzieszowicach

fot. archiwum

Gwiazdy europejskiej siatkówki przez trzy dni będą gościły w Zdzieszowicach. W piątek rozpocznie się jubileuszowy, X Turniej Piłki Siatkowej, Memoriał im. Leszka Kuśmierczyka. Zagrają w nim ZAKSA, Jadar, Delecta, Jestrzębski Węgiel i ekipy z Niemiec. 

Do Zdzieszowic przyjedzie przede wszystkim czwórka złotych medalistów zakończonych niespełna dwa tygodnie temu mistrzostw Europy. W szeregach pełniących rolę gospodarzy – Zaksy Kędzierzyn-Koźle – zaprezentują się Michał Ruciak i Jakub Jarosz, zaś w Delekcie Bydgoszcz wystąpi MVP tureckiego turnieju, atakujący mistrzów Europy Piotr Gruszka oraz rozgrywający Paweł Woicki. Co ciekawe, obie ekipy staną naprzeciw siebie drugiego dnia imprezy. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodaje fakt, iż zespół z Bydgoszczy prowadzi Waldemar Wspaniały, współautor największych triumfów kędzierzynian.

Udział w imprezie zapowiedziały także czołowe zespoły ligi niemieckiej – Generali Haching (wicemistrz kraju) i SCC Berlin (brązowy medalista). Stawkę uzupełniają Jadar Radom oraz Jastrzębski Węgiel, który ma na swoim koncie najwięcej triumfów w dotychczasowych dziewięciu edycjach turnieju.

Poza reprezentantami Polski w zdzieszowickiej hali pojawią się także inni uczestnicy mistrzostw Starego Kontynentu. W Zaksie będą to Fin Tuomas Sammelvuo i Słowak Michał Masny. Nikomu nie trzeba oczywiście przypominać, iż trenerem naszego teamu jest Krzysztof Stelmach, asystent szkoleniowca biało-czerwonych Daniela Castellaniego , a fizjoterapeutą pracujący z kadrą Aleksander Bielecki. Uczestnicy europejskiego championatu są także w kadrze wicemistrza Niemiec, bowiem barwy Generali przywdziewają reprezentanci naszych zachodnich sąsiadów. Mowa tu o bardo dobrze znanym w Kędzierzynie-Koźlu przyjmującym Eugenie Bakumovskim oraz Denisie Kaliberdzie i Patricku Steuerwaldzie.Terminarz zawodów jest bardzo nietypowy, na każdy dzień rywalizacji skojarzono pary w drodze losowania. Zwycięzcę poznamy po utworzeniu tabeli uwzględniającej dorobek drużyn. Zaksa zmierzy się kolejno z Generali, Delectą oraz SCC Berlin. Wyniki tych spotkań, stosunek setów i ewentualnie małych punktów, będą podstawą klasyfikacji końcowej. Zwycięzcę poznamy w niedzielę.

Co istotne, całkowity dochód z trzydniowego turnieju przeznaczony zostanie na dokończenie budowy kompleksu sportowo-rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do SP nr 3 w Zdzieszowicach. – Jest to przede wszystkim impreza charytatywna, która na stałe wpisała się w kalendarz miasta. Pomaga przy niej większość osób związanych z naszą szkołą, zarówno uczniowie, jak i rodzice – wyjaśnia Małgorzata Ambroży, dyrektorka ,,trójki" i jednocześnie organizatorka turnieju. – Przyjeżdżają bardzo znani zawodnicy, by pomóc w zgromadzeniu pieniędzy na doposażenie naszej hali. Przez dziewięć lat zebrano już blisko 85 tys. zł – dodaje, podkreślając, iż będzie szczęśliwa, jeśli teraz uda się dołożyć do tej kwoty kolejne 10 tys.

 

Szczegółowy program

Piątek:

godz. 15.30 SCC Berlin – Jadar Radom, po zakończonym spotkaniu uroczyste otwarcie imprezy
godz. 17.30 Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Generali Haching,
godz. 19 Delecta Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel

Sobota:

godz. 15.30 Jadar – Haching,
godz 17 Zaksa – Delecta,
godz. 19 Berlin – Jastrzębie

Niedziela:

godz. 10 Delecta – Jadar,
SCC Berlin – Zaksa (20 minut po zakończeniu poprzedniego spotkania),
Haching – Jastrzębie (20 minut po zakończeniu poprzedniego spotkania)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved