Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > SKF KS Poznań przed inauguracją rozgrywek III ligi

SKF KS Poznań przed inauguracją rozgrywek III ligi

fot. archiwum

Już w sobotę 26 września rozgrywki zainauguruje III Liga siatkarek gr. A w województwie wielkopolskim. Faworytem rozgrywek w tym sezonie będzie ekipa KS Energetyk Poznań, która została wzmocniona doświadczonymi zawodniczkami.

Siatkarki SKF KS Poznań zakończyły ostatni etap przygotowań do sezonu 2009/2010. Solidnym sprawdzianem przed ligą okazał się „I Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet", którego poznański klub był gospodarzem. W miniony weekend podopieczne Damiana Gapika zmierzyły się z silnymi zespołami z Kluczborka, Wrocławia, Kościana oraz z beniaminkiem III ligi serii „B" z Turku. Z czterech meczów zawodniczki SKF-u wyszły zwycięsko tylko z jednego pojedynku, jednak podjęcie walki z zespołami z Wrocławia i Kluczborka na pewno podniosło morale zespołu.

Ostatni tydzień przed ligą to zdecydowane nastawienie na poprawę zgrania i poszczególnych elementów ataku i obrony. Tuż przed ligą zawodniczki muszą nabrać świeżości po trudnym okresie przygotowań oraz po dużej ilości gier w ostatni weekend – tak komentuje obecny stan przygotowań II trener zespołu, Mikołaj Maćkowiak. W najbliższą sobotę zawodniczki SKF KS Poznań zainaugurują rozgrywki ligowe w III lidze „serii" A przeciwko MLKS „Sparcie" Złotów. Oba zespoły spotkały się w zeszłym sezonie na niższym szczeblu rozgrywek, gdzie dwukrotnie lepsze okazały się „Spartanki". – Liczymy że tym razem weźmiemy rewanż. Zespół jest dobrze przygotowany, organizacyjnie wszystko przebiega bez zakłóceń. Właśnie kończymy proces rejestrowania wszystkich zawodniczek tak, aby w sobotę wystąpić w najmocniejszym składzie, na jaki nas w chwili obecnej stać. Wciąż nie rezygnujemy jednak z poszukiwań wzmocnień. Mamy nadzieję że już wkrótce dołączą do nas zawodniczki, które w drugiej części rundy stanowczo poprawią jakość gry – mówi Michał Sułkowski, wiceprezes klubu.

Zestaw par 1 kolejki:UKŻPS Kościan – UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina
LUKS „Orkan" Września – KS „Energetyk" Poznań
SKF KS Poznań – MLKS „Sparta" Złotów

Faworytem rozgrywek w tym sezonie będzie ekipa KS Energetyk Poznań. Drużyna prowadzona przez Marka Jankowiaka została poważnie wzmocniona ogranymi zawodniczkami. Siatkarki z Murowanej Gośliny to bezpośrednie zaplecze ekipy KS Murowana Goślina, która grać będzie w drugiej lidze. Na pewno wszystkie zawodniczki będą chciały pokazać, że zasługują na grę w drugiej lidze. UKŻPS Kościan to ekipa, która w minionym sezonie zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach. Kościańskie siatkarki pokazały, że są wstanie nawiązać walkę z najlepszymi ekipami w lidze. UKS ZSMS Poznań to siatkarki, które w tym sezonie bronić będą II miejsca z poprzedniego sezonu ligowego. Drużyna prowadzona przez Marka Tuszyńskiego przeszła przed sezonem zmiany kadrowe i z zaciekawieniem czekamy na jej występy. Siatkarki ze Złotowa reprezentować będą ośrodek siatkarski z bogatymi tradycjami. W ubiegłym sezonie Sparta Złotów awansowała do gr. A III ligi siatkarek w Wielkopolsce. LUKS „Orkan" Września to silna ekipa, która aktywnie uczestniczy w rozgrywkach prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Siatkarki trenowane przez Tomasza Bakosia w tym sezonie będą groźne dla wszystkich ekip. Stawkę drużyn w rozgrywkach uzupełnia drużyna SKF KS Poznań. Beniaminek z Poznania przez fachowców skazywany jest na „pożarcie". Jednak podopieczne trenera Damiana Gapika zrobią wszystko, aby sprawić wiele niespodzianek.

W 1 kolejce faworytem meczy będą zespoły UKS „Zielone Wzgórza", KS „Energetyk Poznań" oraz „Sparta" Złotów. Czy faworyci nie zawiodą? Czy ekipy niżej notowane sprawią już w pierwszej kolejce niespodzianki?. Tego wszystkiego dowiemy się już w najbliższą sobotę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved