Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Podkarpaccy drugoligowcy gotowi do sezonu

Podkarpaccy drugoligowcy gotowi do sezonu

fot. archiwum

Czwórka podkarpackich II-ligowców AKS Resovia, Błękitni Ropczyce, Karpaty Krosno i Wisłok Strzyżów już nie może doczekać się rozpoczęcia sezonu. Ostatnie testy już za nimi, jedynie w Karpatach Krosno proces przygotowawczy nie jest jeszcze dokończony.

Ze względu na sprawy osobiste w przygotowaniach krośnian nie mógł brać udziału libero Mirosław Wilk, a w ostatnich tygodniach brakowało też pierwszego rozgrywającego Jakuba Habela.

Kuba złapał kontuzję i był wyłączony z treningów. Dodatkowo ostatnio dostał kilka dni wolnego, bo brał ślub – mówi Krzysztof Frączek, trener Karpat. – W pierwszych meczach może nam zabraknąć zgrania. W środę i czwartek zagramy jeszcze dwa lekkie sparingi, Habel już będzie, więc choć trochę z nim pograją.

Pozostałe zespoły trenowały w komplecie od dłuższego czasu. Sporo zmian nastąpiło w Błękitnych Ropczyce i Wisłoku Strzyżów. W zespole beniaminka II ligi zagra, aż pięciu byłych Błękitnych: Rafał Mardoń, Łukasz Krzysiak, Marek Wilk oraz bracia Piotr i Jacek Podporowie.Z Jacka korzystać będziemy tylko w najważniejszych meczach – mówi Piotr Podpora, trener Wisłoka. – Pracuje on w Resovii i obowiązki nie pozwolą mu na granie z nami w każdym meczu. Cieszy mnie przede wszystkim to, że udało się zgrać starszych zawodników z młodzieżą. Atmosfera w drużynie jest wspaniała.

Na podobnej zasadzie jak Jacek Podpora w Wisłoku będzie w Błękitnych Tomasz Kamuda.Będziemy jeszcze rozmawiać z Tomkiem, ale sięgać po niego będziemy tylko w wyjątkowych sytuacjach – mówi Jacek Wiśniewski, nowy trener ropczyczan. – Jest drugim trenerem w ekstraklasie, wiem ile tam jest pracy.

Wielką niewiadomą będzie gra AKS-u Resovia. Drużyna złożona niemal w całości z juniorów i kadetów w ubiegłym sezonie spisywała się słabo. – Teraz to są o rok starsi chłopcy, w ich wieku to wiele – mówi Jerzy Wietecha, trener AKS-u, który zasilił doświadczony rozgrywający Łukasz Kruk.

W turniejach przed sezonem młodzi resoviacy radzili sobie bardzo dobrze i nie powinni być chłopcami do bicia. Pierwsza kolejka już w sobotę. Wisłok Strzyżów podejmie Karpaty Krosno, AKS Resovia AZS Politechnikę Kraków, a Błękitni Ropczyce zagrają w Krakowie z Wandą.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved